• Przedszkole Miejskie w Łasinie swoją siedzibę ma na ulicy Alei Młodości 1. Organem prowadzącym przedszkole jest Miasto i Gmina Łasin, a organem nadzorującym jest Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Przedszkole istnieje od roku szkolnego 1949/1950. Pierwszą siedzibą był budynek mieszczący się przy ulicy Świerczewskiego 10 (obecnie ulica Wodna). W roku 1954 dyrektorem została Pani Maria Krysztofiak, która funkcję pełniła do 1980 roku. Przedszkole mogło mieścić 120 dzieci.

W 1981r. w czynie społecznym mieszkańcy Łasina rozpoczęli budowę nowego przedszkola przy ulicy Alei Młodości. 14 października 1982r. Pani Dyrektor Janinie Kędziorskiej przekazano klucze do nowego budynku. Przedszkole wtedy posiadało 4 oddziały oraz salę gimnastyczną. W 1986r. z inicjatywy i pod patronatem Miejsko-Gminnego Komitetu Narodowego Czynu Pomocy Szkole rozbudowano istniejący budynek, powiększając go o dodatkową salę. Wszystkie chętne dzieci mogły zostać objęte wychowaniem przedszkolnym. W 1996r. po Pani Marii Rybickiej funkcję dyrektora objęła Pani Alina Wróblewska. W 2000 roku z okazji 50-lecia istnienia przedszkola, otrzymało ono imię Kubusia Puchatka.

W 2004 roku oddziały mieszczące się w Szkole Podstawowej w Łasinie przeszły pod nadzór pedagogiczny dyrektora przedszkola. Od 2010r. wzrastająca liczba dzieci spowodowała utworzenie 7. oddziału przedszkolnego. Istniejący budynek stał się za mały.

W lutym 2015r. zburzono istniejący budynek przedszkola i przystąpiono do budowy nowego budynku. Budowę współfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa i środków własnych Miasta i Gminy Łasin.

20 października 2015r. nastąpiło uroczyste otwarcie przedszkola, które posiada 200 miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Obecne przedszkole posiada 8 sal dydaktycznych, nowocześnie wyposażone wnętrze, piękną kuchnię i stołówkę oraz wspaniały plac zabaw. Cały obiekt jest monitorowany, a wejście do przedszkola zabezpiecza domofon.

Od 2016 roku funkcję dyrektora pełni Pani Sylwia Osińska-Pławińska, która zatrudnia 14 nauczycieli i specjalistów oraz 8 pracowników administracji i obsługi. W przedszkolu powstały gabinety specjalistyczne tj. gabinet logopedyczny oraz gabinet rehabilitacyjny, a także przedszkolna biblioteka, gdzie dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną w Łasinie przedszkolaki mogą korzystać z jej zbiorów na terenie przedszkola. Na terenie przedszkola prowadzi się zajęcia rozwijające zainteresowania dzieci np. zajęcia artystyczno-rytmiczne, zajęcia ruchowe z elementami dogoterapii oraz zajęcia specjalistyczne np. logopedyczne, rewalidacyjne, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i rehabilitacyjne.

Informacje o pracy przedszkola można uzyskać ze strony internetowej przedszkola, Facebooka oraz informacji pozyskanych ze środowiska lokalnego.

Przedszkole utrzymuje wysokie standardy przewidziane dla obiektów publicznych oraz systematycznie się udoskonala wyposażając np. sale dydaktyczne w klimatyzatory.

Nasze przedszkole od kilku lat jest najładniejszym i najlepiej wyposażonym przedszkolem publicznym w powiecie grudziądzkim.