2019/2020
-
Kochane Dzieci, Kochani Rodzice... Zakończył się rok szkolny 2019/2020. Trudny, zaskakujący. Rzeczywistość wymogła na nas zmiany. W życiu codziennym, kontaktach międzyludzkich. Dziękujemy dzisiaj bardzo za Wasze zaangażowanie, wytrwałość i życzliwość. Pokazaliśmy, że zależy nam na dobrej edukacji, rozwoju, w każdym aspekcie, naszych dzieci. Daliśmy radę! Zaczynamy wakacje..!!! Niech będą piękne, pełne przygód, odkryć. Przede wszystkim ZDROWE! Po wakacjach starsze dzieci pójdą do szkoły, młodsze wrócą do przedszkola. Jeszcze raz: DZIĘKUJEMY!!! Do zobaczenia po wakacjach. Pozdrawiamy i ściskamy wszystkich serdecznie! Pani Dyrektor wraz z kadrą pedagogiczną oraz pracownikami obsługi i adminictracji.
-
Kolejny tydzień zdalnego nauczania Kubusie poświęciły tematowi: "Wakacyjne plany". Podróżowały po naszym pięknym kraju, zapoznały się z krajobrazami będacymi wizytówkami danego regionu. Utrwaliły podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, w górach, nad jeziorem czy na wsi. Utrwaliły tak ważne w niebezpiecznych sytuacjach numery alrmowe! Doskonaliły umiejętność czytania i liczenia podczas wykonywania kart pracy. Przygotowały laurki i wyuczyły się wierszyków oraz piosenek dla Tatusiów z okazji ich święta. Dzielnie pracowały pomimo pięknej pogody na dworze. Dziękuję Kochani za Wasze zaangażowanie oraz sumiennie wykonane zadania. Rodzicom dziękuje za wytrwałość.
-
Ubiegły tydzień Kangurki poświęciły "Wakacyjnym planom". Odbyły podróże małe i duże, bliskie i dalekie. Wspominały minione wakacje. Doskonaliły umiejętności czytania, liczenia. Przypomniały ważne numery telefonów alarmowych, które trzeba znać. Zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa w czasie wakacji - nad morzem, jeziorem, w górach, w lesie, itd. Zaczęły przygotowania do Dnia Ojca. Korzystały z pięknej, słonecznej pogody. Dziękuję Dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie, sumiennie i pięknie wykonane zadania.
-
W tym tygodniu Sóweczki powtarzały sobie porę roku , jaką jest lato. Rozmawiały o letnich zabawach, wykonywały piękne prace plastyczne pt. Żaglówki.
-
Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. To właśnie temat związany z wakacjami towarzyszył Biedronkom podczas kolejnego tygodnia zdalnych zabaw. Dzieci dzieliły się zdjęciami i rysunkami swoich ulubionych letnich zabaw, rozmawiały o biwaku i miejscach, do których można pojechać ma biwak, rozpoznawaly wybrane środki transportu na podstawie dźwięków jakie wydają, utrwalaly znajomość zmysłów oraz umiejętność rozpoznawania przedmiotów za ich pomocą. Biedroneczki wykonały również dwie prace plastyczne - wakacyjna walizka, w którą pakowały rzeczy niezbędne na biwak oraz laurka dla taty. Dziękuję Kochani za Wasze piękne prace, a Rodzicom za pomoc.
-
W minionym tygodniu tematem przewodnim w grupie Tygryski był Las. Dzieci dowiedziały się jakie drzewa rosną w lesie oraz poznały budowę drzewa. Przypomniały sobie jakie są grzyby jadalne, a jakie trujące.Dzieci poznały owoce, które możemy spotkać w lesie oraz poznały mieszkańców lasu. Tygryski ćwiczyły grafomotorykę i liczenie owoców w zbiorach. Podsumowaniem tygodnia była praca plastyczna "Las i jego mieszkańcy." Kochani dziękuję Wam i Waszym Rodzicom za zaangażowanie i współpracę.
-
W miniony tygodniu, grupa Króliczki rozmawiała o bezpiecznych wakacjach, dzieci przypominały sobie numery alarmowe oraz nauczyły się piosenki. Tygryski dowiedziały się jak należy zachowywać się w górach i nad wodą. Dzieci wykonały pracę plastyczną pt: " Autobus w barwach wakacji "oraz dowiedziały się co możemy zabrać na plażę. Brawo dla Was Kochane Króliczki i Waszych Rodziców za zaangażowanie i współpracę
-
Kolejny tydzień zabaw i zadań upłynął Jagódkom w tematyce "Słonecznego lata". Dzieci poznały znaczenie słońca dla życia człowieka, roślin, prowadziły obserwacje przyrodnicze i wyciagaly z nich wnioski. Nazywały zjawiska atmosferyczne, rozpoznawaly na obrazkach proste symbole oznaczające zjawiska pogody. Bawiły się rytmicznie z wyliczanką i utrwalały liczebniki główne. Przeliczaly elementy na obrazkach w danym zakresie. Wykonywały piękne prace plastyczne różnymi technikami, rozwijały wyobraźnię, utrwalały kolory. Na podstawie historyjki obrazkowej rozwijały myślenie przyczyna-skutek. Wykonywały prace w swoich książeczkach. Dziękujemy Jagódkom i Rodzicom za aktywność i zaangażowanie.
-
"Bezpieczne wakacje" to tematyka minionego tygodnia w grupie Pszczółki. Dzieci utrwalały zasady bezpiecznego spędzania czasu w różnych miejscach w czasie wakacji, - góry, las, nad wodą oraz numery alarmowe. Poznały i wymieniały zagrożenia wynikające z przebywania w różnych środowiskach. Uważnie słuchały wiersza "Bezpieczne wakacje" p. B. Szelągowskiej i odpowiadały na pytania. Śpiewały piosenkę "Wakacje". Poszerzały wiedzę o pojazdach, którymi można pojechać na wakacje i nie tylko. Przeliczaly elementy w danym zakresie, wyszukiwały różnice na obrazkach. Dzieliły rytmicznie nazwy przedmiotow związanych z wakacjami. Wykonywały piękne prace plastyczne różnymi technikami oraz zadania w swoich książeczkach. Dziękuję Pszczółkom i Rodzicom za aktywność i zaangażowanie
-
"Ile nóg ma stonoga?" to tematyka minionego tygodnia w grupie Jagódki. Dzieci rozwijały swoje zainteresowania przyrodnicze, poznawały rośliny i zwierzęta występujące na łące. Łączyły w pary zwierzęta i ich cienie, wykonywały piękne prace plastyczno-techniczne związane z tematyką zajęć "Żabkę" i "Stonogę". Poznały piosenkę pt. "Stonoga", ilustrowały ruchem jej treść. Słuchały nagrania wiersza p. D. Gellner "Nóżki", przeliczaly elementy w danym zakresie. Wykonywały ćwiczenia w swoich kartach pracy. Wesoło się bawiły przy znanych im piosenkach, rozwijały motorykę dużą. Dziękuję Jagódki Wam oraz Waszym Rodzicom.
-
"Wakacyjne podróże" to tematyka minionego tygodnia w grupie Pszczółki. Dzieci nazywały różnego rodzaju pojazdy, tworzyly konstrukcje z klocków związane z pojazdami takie jak garaże, porty, ulice. Słuchały nagrania opowiadania p. E. Stadtmuller "Wakacje", odpowiadały na pytania, wnioskowały dokąd pojadą dzieci na wakacje. Tworzyły kompozycję - żaglówkę, wakacyjny rysunek, usprawnialy motorykę małą. Poznawały różne miejsca spędzania czasu podczas wakacji i nie tylko. Prowadziły zabawy badawcze i wyciągały wnioski co jest lekkie a co ciężkie. Poznały i śpiewały piosenkę "Wakacje", wykonywały ćwiczenia - przeliczały obiekty, grupowaly je i określały ich liczebność. Aktywnie bawiły się przy znanych im piosenkach, ilustrując ruchem ich treść. Dziękuję Pszczółki Wam i Waszym Rodzicom.
-
Ubiegły tydzień Kangurki zaczęły w oceanie. 08. czerwca to Światowy Dzień Oceanów. Dzieci poznały: oceany występujące na naszej planecie, gatunki zwierząt żyjących w oceanach. Kształtowały postawy proekologiczne mające na celu ochronę flory i fauny oceanów. Wykonały pracę plastyczno-techniczną "Mój własny ocean - akwarium". Następne dni poświęcone były sprawiedliwości, poznały postać Temidy - greckiej bogini sprawiedliwości. Dzieci poznały znaczenie sprawiedliwości w życiu, bajkach i baśniach. Kangurki doskonaliły umiejętności: czytania, liczenia. Słuchały opowieści o Cudaczku Wyśmiewaczku. We wtorek obchodziły też Dzień Przyjaciela - robiły niespodzianki dla swoich najbliższych przyjaciół. Dzieci rozwijały sprawność ruchową korzystając z zabaw przesyłanych przez panią Anię R. Dziękuję rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie i solidnie wykonane zadania. Pozdrawiam serdecznie Maria Rybicka.
-
W tym tygodniu tematem zajęć były "Wakacyjne podróże". Dzieci poznawały piękne zakątki naszej Polski. Wykonywały prace plastyczne na temat zwierzątek zamieszkujących oceany i morza. Przypominaliśmy sobie mapę Polski wraz z zaznaczonym: Morzem Bałtyckim, wyżynami, nizinami i górami. Każdy z nich wypowiadał się na temat wymarzonych wakacji.
-
W zeszłym tygodniu Króliczki zostały wprowadzone w temat: " Wakacyjne podróże". Dzieci, dowiedziały się jakimi pojazdami można podróżować. Budowały własne konstrukcje z różnych klocków. Króliczki poznały nową piosenkę pt: "Wakacje " oraz wykonywały pracę plastyczną ,, żaglówki na jeziorze" według własnego pomysłu i kreatywności. Dzieci rozwijały małą motorykę rysując palcami na tackach z piaskiem lub drobną kaszą. Wspaniale Króliczki Brawo za zaangażowanie i kreatywność!
-
W zeszłym tygodniu, grupa Tygryski rozmawiała o bezpiecznych wakacjach, dzieci przypominały sobie numery alarmowe oraz nauczyły się piosenki. Tygryski dowiedziały się jak należy zachowywać się w górach i nad wodą. Dzieci wykonały pracę plastyczną pt: " Autobus w barwach wakacji ". Brawo Tygryski za piękną współpracę i zaangażowanie!
-
Kolejny tydzień czerwca Kubusie rozpoczęły świetowaniem Światowego Dnia Oceanów. Na podstawie wiersza K. Opielska „Oceaniczne zoo” poznały mieszkańców oceanu. Utrwaliły sobie ich nazwy podczas różnych ćwiczeń i zabaw. Poprzez doświadczenie szukały odniesienia do potocznego powiedzenia „oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa" - formułowały właściwe wnioski na podstawie eksperymentu oraz kształtowały postawy etyczne. Układały definicje do pojęcia sprawiedliwość. Potrafiły przywołać przykłady sprawiedliwości i niesprawiedliwości ze znanych bajek i baśni. Na podstawie baśni „Pani Zamieć” J. Grimma dzieci potrafiły ocenić postępowanie dziewczynek oraz sprawiedliwość otrzymanej zapłaty. Stosowały adekwatne określenia opisujące postawy i cechy charakteru bohaterek bajki poprzez promyczkowe uszeregowanie „Dwie dziewczynki”. Miały świadomość, że każdy ponosi konsekwencje własnych zachowań. Ćwiczyły czytanie, myślenie logiczne oraz sprawności matematyczne podczas wykonywania kart pracy. Dziękuję Kochani za Waszą pracę, a Rodzicom za pomoc.
-
"Wakacyjne podróże" to temat naszych zdalnych zabaw w minionym tygodniu. Biedronki poznały miejsca letniego wypoczynku, dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się na wakacjach, poznały mieszkańców oceanu, staraly sie odróżniać kolo od kuli. Dzieci wykonały piękne ryby oraz malowaly swoje wymarzone wakacje. Dziękuję za pomoc i zaangażowanie w wykonanie zadań.
-
Tematem minionego tygodnia w grupie Kubusie było: "Świętujemy Dzień Dziecka". Z okazji swojego święta Kubusie otrzymały medialne życzenia. Rodzice zadbali, aby ten dzień minął dzieciom wesoło. Na podstawie filmu edukacyjnego: „Dzieci z różnych stron świata” dzieci poznały odmienne warunki życia, kulturę i zwyczaje swoich rówieśników. Kubusie poznały podstawowe prawa dziecka oparte na zapisach Konwencji o Prawach Dziecka. Zapamiętały, że:Każde dziecko na całym świecie, bez względu na to, gdzie mieszka, kim są jego rodzice, jak wygląda, ma takie same prawa i że każde z nich powinno być traktowane z szacunkiem i tolerancją. Dzieci poznały bliżej zwyczaje Indian, zwiedziły wirtualnie Afrykańską wioskę. W ramach XIX Tygodnia Cała Polska Czyta Dzieciom o Zwierzętach słuchaliśmy bajek, baśni, opowiadań i wierszy czytanych przez nasze Panie z przedszkola. Dziękuję Dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie w realizację zabaw i zadań. Dziekuję za dobrą współpracę.
-
"Świętujemy Dzień Dziecka" to temat minionego tygodnia u Kangurków. Z okazji swojego święta Kangurki otrzymały medialne życzenia. Rodzice zadbali, aby ten dzień minął dzieciom wesoło. Rozmawialiśmy, śpiewaliśmy, tworzyliśmy plakatyi albumy na temat praw dzieci zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka. Odwiedziliśmy wirtualnie dzieci z różnych stron świata. Bawiliśmy się w kowbojów i Indian. Odwiedziliśmy Afrykę. Byliśmy na safari, graliśmy na tam - tamach. Tańczyliśmy z Indianami i mieszkańcami Afryki. W ramach XIX Tygodnia Cała Polska Czyta Dzieciom o Zwierzętach słuchaliśmy bajek, baśni, opowiadań i wierszy czytanych przez nasze Panie z przedszkola. Dziękuję Dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie w realizację zabaw i zadań. Jeszcze raz życzę Dzieciom wszystkiego najlepszego. Pozdrawiam serdecznie Maria Rybicka.
-
W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Dziecka. Niestety nie było możliwości, aby spędzić go razem. Dzieci miały z tej okazji małą niespodziankę - teatrzyk specjalnie nagrany przez panie nauczycielki z różnych grup. W tym tygodniu Sówki zapoznały się z bardzo ważną tematyką dotyczącą "Dzieci świata", rozmawialiśmy na temat tolerancji, akceptacji innych, osób niepełnosprawnych, prawdziwych przyjaciół. Dziekuję za kolejny tydzień współpracy.
-
Nasze zdalne zabawy w minionym tygodniu dotyczyły tematu "Dzieci z różnych stron świata". To był bardzo przyjemny tydzień. Biedronki świętowały swój dzień- Dzień Dziecka, ciesząc się z otrzymanych niespodzianek. Zdalne zabawy pozwoliły dzieciom zrozumieć, że bycie innym nie oznacza, że jest się gorszym. Dzieci wiedzą, że w kontaktach z innymi należy wykazywać się tolerancją. Biedroneczki rozmawiały o dzieciach różnych narodowości i ras, osobach niepełnosprawnych, rysowaly swoje ulubione zabawy z dziećmi innej narodowości, dzieliły na sylaby nazwy zabawek, przypomniały sobie nazwy figur geometrycznych i stworzyły z nich piękne obrazki oraz bawiły się w szukanie przeciwieństw. Dziękuję Rodzicom za pomoc w wykonaniu wszystkich zadań, a Biedroneczkom za piękne zdjęcia i prace.
-
W tym tygodniu temat główny w grupie Króliczki to: "Niby tacy sami, a jednak inni". Dzieci dowiedziały się, co znaczy słowo tolerancja, poznały przyjaciół z różnych stron świata. Króliczki poznały różne rodzaje piłek oraz wykonały własną piłkę. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich ulubionych zabawek. Dziekuję Wam Kochani za zaangażowanie i wspólpracę. Wzorowo!
-
W tym tygodniu Tygryski zostały wprowadzone w temat "Wakacyjne podróże". Dzieci, dowiedziały się, jakimi pojazdami można podróżować. Budowały własne konstrukcje z różnych klocków. Tygryski poznały nową piosenkę pt.: "Wakacje" oraz wykonywały pracę plastyczną "Żaglówki na jeziorze" według własnego pomysłu i kreatywności. Dzieci rozwijały małą motorykę rysując palcami na tackach z piaskiem lub drobną kaszą. Brawo Tygryski za zaangażowanie i współpracę
-
Pszczółki w minionym tygodniu realizowały zabawy i zadania o tematyce "Dzień Dziecka". Na podstawie wysłuchanego nagrania opowiadania pt: "Inny" A. Widzowskiej, poznały znaczenie słowa tolerancja. Na podstawie zdjeć i ilustracji rozpoznawały dzieci różnych narodowości, opisywały i wyszukiwały podobieństwa w ich wyglądzie. Zauwazyły, że dzieci z róznych stron świata inaczej wygladają, ubierają się i mają inny kolor skóry.Rozumieją, że tak jak każdy kwiat jest inny, tak również każdy człowiek jest inny. Najważniejsze jest żeby wzajemnie sobie pomagać , troszczyć się o siebie i być dla siebie dobrzy. W dniu swojego święta wesoło i aktywnie spędzały czas. Poznały różnego rodzaju piłki, kreśliły kształt koła, ozdabiając je według własnych pomysłów. Poznały i śpiewały piosenkę "Piłka". Przeliczały elementy w danym zakresie, rozpoznawały i nazywały kolory, segregowały elementy według danej cechy. Rysowały przedmioty usprawniając orientację w przestrzeni. W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" codziennie słuchały bajek o zwierzętach, czytanych przez Panie Nauczycielki. Bardzo dziekuję Wam i Waszym Rodzicom za zaangażowanie, piękne prace i zdjęcia, które otrzymuję od Was
-
W minionym tygodniu Jagódki realizowały zabawy i zadania o tematyce "Dzień Dziecka". Na podstawie ilustracji, zdjęć i wysłuchanego wiersza D. Gellner opisywały i wyszukiwały podobieństwa dzieci z różnych stron świata . Zauważyły, że dzieci z różnych stron świata inaczej wygladają, ubierają się i mają różny kolor skóry. Rozumieją, że tak, jak każdy kwiat jest inny, tak również każdy człowiek jest inny. Najważniejsze jest, żeby wzajemnie sobie pomagać, troszczyć się o siebie i być dla siebie dobrzy. W dniu swojego święta, dzieci bawiły się i tańczyły słuchając swoich ulubionych piosenek, wesoło i aktywnie spędzały czas. Rozwiązywały zagadki, utrwalały zasady bezpiecznych zabaw w ogrodzie. Rozpoznawały i nazywały kolory, segregowały zabawki według podanej cechy i przeliczały je w danym zakresie. Wykonały piękną pracę plastyczną "Kolorowe zwierzątko". W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", codziennie słuchały bajek o zwierzętach, czatanych na dobranoc przez Panie Nauczycielki. Jagódki, Pani Małgosia i Pani Agnieszka bardzo dziękują Wam i Waszym Rodzicom za zaangżowanie, piękne prace i zdjęcia, które otrzymujemy od Was.
-
Kubusie w tym tygodniu rozmawiały o Rodzinie. Przygotowywały niespodzianki - samodzielnie robione laurki dla Mam z okazji ich święta - Dnia Mamy. Wypowiadały się na tema t swojej rodziny, dostrzegały i określały pozytywne cechy najbliższych członków rodziny. Poprzez wykonywanie kart pracy utrwalały poznane litery. Dowiadywały się w jakich zawodach pracują ich rodzice przeprowadzając z nimi mini wywiady oraz poznawały nowe zawody. Ciepło i z miłością wypowiadały się o swoich domach rodzinnych, dokańczając rozpoczęte zdania. Ćwiczyły się w zadaniach matematycznych, Poprawnie ustalały wynik dodawania z dwoma lub trzema składnikami. Poznawały sprzęty domowe pomagające rodzicom w porządkach,poznały zagrożenia płynące z nieprawidłowego korzystania z nich. Miło spędzały czas ze swoją rodziną wykorzystując wolny czas na ulubione zabawy i czynności rodzinne.To był kolejny cudowny tydzień. Dziękuje dzieciom i Rodzicom za miłą współpracę.
-
Kangurki w tym tygodniu rozmawiały o Rodzinie. Przygotowywały niespodzianki - samodzielnie robione laurki dla Mam z okazji ich święta - Dnia Mamy. Wypowiadały się na tema t swojej rodziny, dostrzegały i określały pozytywne cechy najbliższych członków rodziny. Poprzez wykonywanie kart pracy utrwalały poznane litery. Dowiadywały się w jakich zawodach pracują ich rodzice przeprowadzając z nimi mini wywiady oraz poznawały nowe zawody. Ciepło i z miłością wypowiadały się o swoich domach rodzinnych, dokańczając rozpoczęte zdania. Ćwiczyły się w zadaniach matematycznych, Poprawnie ustalały wynik dodawania z dwoma lub trzema składnikami. Poznawały sprzęty domowe pomagające rodzicom w porządkach,poznały zagrożenia płynące z nieprawidłowego korzystania z nich. Miło spędzały czas ze swoją rodziną wykorzystując wolny czas na ulubione zabawy i czynności rodzinne. Dziękuje dzieciom i Rodzicom za miłą współpracę.
-
Sówki w minionym tygodniu realizowały temat: "Moja rodzina". Dzieci rozmawiały o sposobach na wspólne spędzanie czasu wolnego, tworzyły piękne rysunki swoich rodzin, doskonaliły umiejętność liczenia i zapisywania działań matematycznych oraz uzupełniały różne karty pracy. Dzielnie przygotowywaliśmy się również do świętowania Dnia Mamy ucząc się wiersza i tworząc bukiet - niespodziankę. Dziekuję Wam Sóweczki za piękne prace, a Rodzicom za pomoc.
-
Biedroneczki w ostatnim tygodniu maja rozmawiały o rodzinie. Dzieci przygotowywały niespodzianki dla swoich mam - uczyły się wiersza i wykonały piękne bukiety. Rozmawialiśmy również o sposobach spędzania czasu z najbliższymi, utrwalaliśmy umiejętność przeliczania i dodawania na konkretach oraz pracowaliśmy w książeczkach. Na koniec naszych wspólnych zabaw dzieci rysowały swoje rodziny podpisując wszystkich jej członków. Za pięknie wykonane prace i zaangażowanie bardzo Wam dziękuje.
-
Króliczki w tym tygodniu rozmawiały o Rodzinie. Dzieci robiły piękne ramki ze zdjeciami lub rysunkami swojej rodziny. Króliczki poznały różne zawody oraz miały możliwość zapytać rodziców, jaki wykonują zawód. Dzieci dzieliły imiona członków rodziny na sylaby oraz przeliczały zbiory w zakresie pięciu. Króliczki, wspaniale pracowałyście przez cały tydzień. Brawo dla Was i Waszych Rodziców za współpracę.
-
W tym tygodniu grupa Tygryski rozmawiała o Dniu Mamy, wykonywała prace plastyczne dla mam. Dzieci zostały wprowadzone w temat: "Niby tacy sami, a jednak inni". Tygryski dowiedziały się co znaczy słowo tolerancja oraz poznały dzieci z różnych stron świata. Dzieci, miały okazję przedstawienia swoich ulubionych zabawek w różnych formach plastycznych. Brawo Tygryski za zaangażowanie i współpracę.
-
Miniony tydzień upłynął Pszczółkom na zabawach i zadaniach związanych z tematyką rodziny - "Święto Rodziców". Dzieci słuchały opowiadania "Dzień Rodziców", wiersza "Jesteśmy razem", odpowiadały na pytania, oglądały film edukacyjny o rodzinie. Nazywały i przeliczały członków swojej rodziny. Poznały znaczenie słowa zawód,poznawały zawody wykonywane przez swoich rodziców. Oglądały albumy rodzinne, układały puzzle przedstwiające rodzinę, kolorowały piękne obrazki. podarowały wykonywany wcześniej prezent swoim mamusiom z okazji Dnia Mamy i wesoło spędziły czas. Dziękuję Pszczółki za Waszą aktywność i zaangażowanie. Podziękowania składam również Rodzicom.
-
"Idziemy do zoo" to tematyka minionego tygodnia w grupie Jagódki. Dzieci poznały znaczenia słów zoo i zwierzęta egzotyczne. Na podstawie zdjęć, ilustracji i filmów edukacyjnych oglądały wybrane zwierzęta oraz środowiska, w których żyją. Słuchały opowiadania "Trampolinek idzie dom zoo" i wiersza "Chichopotam". Grupowały zwierzątka do środowisk, w których żyją, przeliczały je w danym zakresie. Utrwalały i stosowały pojęcia określajace położenie przedmiotów w przestrzeni, uczestniczyły w zabawach ruchowych. Układały puzzle przedstawiające zwierzęta egzotyczne, wykonywały piękne prace plastyczne różnymi technikami. Jagódki, dziękujemy za Waszą aktywność i zaangażowanie. Serdeczne podziękowania składamy również rodzicom.
-
Kolejny tydzień zdalnego nauczania upłynął Kubusiom na tematyce "Uczciwość na co dzień". Dzieci dokonywały oceny postępownai bohaterów opowiadania "Ulica ma cztery rogi", doceniały wartość przyjaźni opartej na tolerancj, wzajemnym zrozumieniu i zaufaniu. Opracowały listę atrybutów "Komu można, a komu nie można ufać". Dzieci wiedziały jakie cechy charakteru świadczą o byciu godnym zaufania. Rozumiały zasadę ograniczonego zaufania do osób obcych. Na podstawie zadania "Wazon prawdy i fałszu" dzieci wykazały się lgicznym myśleniem i wiedzą, podczas oceny prawdziwości podanych stwierdzeń. Dzieci wypracowały prawiłowe wzorce zachowań w odpowiednich sytuacjach. Dosonaliły umiejętności matematyczne - klasyfikowania figur geometrycznych. Wykonały pracę plastyzną z figur "Geometryczne królestwo". Utrwalały dni tygodnia, rozwijały myślenie logiczne podczas wykonywania zadań. Dziękuję Kubusie za Waszą wytrwałość i zaangażowanie. Wam Drodzy Rodzice dziekuję za dopilnowanie dzieci w wykonywaniu zadań. Pozdrawiam E. Opalińska
-
"Muzyka, która łączy" to temat minionego tygodnia. Kangurki zapoznały się z różnymi gatunkami muzyki. Od klasycznej po współczesną. Rozwijały twórczą wyobraźnię muzyczną. Wzbogaciły wiedzę o instrumentach muzycznych. Muzyka zachęcała dzieci do różnych form ekspresji - plastycznej, ruchowej i słownej. Dziękuję pięknie Rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie. Pozdrawiam serdecznie M. Rybicka.
-
W tym tygodniu Sóweczki wykonywały piękne prace plastyczne "Kwiatki z makaronu", ćwiczyły umiejętności matematyczne; między innymi dodawanie i odejmowanie, ćwiczyły umiejętności grafomotoryczne. Wykonywały ćwiczenia gimnastyczne z "Pipi". Brawo Sóweczki.
-
Kolejny tydzień zdalnych zabaw minął Biedroneczkom na tematyce związanej z poznawaniem pięniędzy. Uczyliśmy się odróżniać monety od banknotów, oglądaliśmy filmy o tym, jak powstają pieniądze, poznawaliśmy i rozróżnialiśmy ich wartości. Dzieci wykonały również przepiękne skarbonki. Pod koniec tygodnia Biedronki wybrały się na wirtualne zakupy poznając typy sklepów i starając się zobrazować swoją liczbę zakupów. Dziekuję Rodzicom za pomoc, a Biedroneczkom za pięknie wykonane zadania.
-
"Moja rodzina" tygodniowy temat Tygrysków. Dzieci nauczyły się, dlaczego rodzina jest tak ważna. Ponadto Tygryski rozwijały sprawności motoryczne rysując swoich członków z rodziny, wykonując prace palstyczne. Rozwijały umiejętności skupiania uwagi i koncentracji podczas wykonywania kart tematycznych. Doskonaliły mowę i zakres zadań matematycznych.
-
W tym tygodniu temat przewodni w grupie Króliczki, to: "Las". Dzieci dowiedziały się jakie drzewa rosną w lesie oraz poznały budowę drzewa. Przypomniały sobie jakie grzyby są jadalne, a jakie trujące oraz poznały owoce, które możemy spotkać w lesie. Zapoznały się z zawodem leśniczego i mieszkańcami lasu. Króliczki ćwiczyły grafomotorykę i liczenie owoców w zbiorach. Podsumowaniem tygodnia była praca plastyczna "Las i jego mieszkańcy". Kochani dziekuję Wam i Waszym Rodzicom za zaangażowanie i współpracę. Jestem z Was bardzo dumna.
-
"Las" to tematyka przewodnia kolejnego tygodnia w grupie Pszczółki. Dzieci na podstawie zdjęć, ilustracji, filmów edukacyjnych, poznawały wygląd i nazwy wybranych drzew liściastych i iglastych, zwierząt mieszkających w lesie, grzybów jadalnych i niejadalnych oraz smacznych owoców leśnych. Dowiedziały się kim jest leśniczy i jakie prace wykonuje w lesie. Słuchały nagrań wiersza p. B. Szelągowskiej "Kłótliwe drzewa" oraz opowiadania p. P. Beręsewicza "Dąb Olek". Dzieliły rytmicznie nazwy owoców leśnych, przeliczały je w zbiorach. Na podstawie historyjki obrazkowej poznały etapy rozwoju rośliny oraz czego potrzebuje ona do życia. Rozwiązywały quiz ekologiczny o prawidłowym zachowaniu się w lesie, odbyły wycieczkę do lasu, byli obserwatorami przyrody. Wykonali piękne prace plastyczne różnymi technikami - wybrane drzewo, grzybka, zwierzęta leśne oraz las. Dziękuję Pszczółki. Jesteście Mistrzami zdalnego nauczania. Serdecznie dziekuję wszystkim Rodzicom.
-
Jagódki w tym tygodniu podkreślały emocjonalny stosunek do swoich rodziców. Była rozmowa na temat rodziny, piosenka, wiersz oraz prace plastyczne dla kochających rodziców.
-
Prace plastyczne wykonane przez Naszych Przedszkolaków z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wystawę pięknych prac można podziwiać w Bibliotece Publicznej w Łasinie oraz Kościele św. Katarzyny w Łasinie. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w piątek 22 maja. Gratulujemy wszystkim małym artystom.
-
Kubusie przez miniony tydzień chłonęły wiedzę na temat "Muzyka, która łączy". Utrwalały wiedzę na temat instrumentów muzycznych, dzieliły je na instrumenty: perkusyjne, dęte i strunowe. Tworzyły instrumenty według własnego pomysłu; nowe - wymyślone przez dziecko lub już istniejące. Szukały różnic w muzyce dawnej, a obecnej. Słuchały aktywnie muzyki klasycznej - malowały to, co czuły podczas odbioru. Poznały nową literę H. Utrwalały zapis graficzny cyfr, bawiły się matematyką, odkodowywały zadania. Robiły doświadczenia z butelkami, przeliczały wlewane do nich kubki z wodą, zabarwiały je, wykorzystywały kolorowe butelki do wydobywania z nich dźwięków. Bawiły się muzyką. Rozwiajały słuch muzyczny poprzez zabawy ruchowe, na podstawie filmu edukacyjnego potrafiły rozpoznawać dźwięki wysokie i niskie. To był bardzo efektywny tydzień. Dziękuję bardzo za współpracę zarówno Dzieciom, jak i ich Rodzicom.
-
Miniony tydzień Kangurki spędziły na "Łące pełnej życia". Razem ze skrzatem Borówką poznawały życie łąki, zwierzęta i rośliny. Dowiedziały się, co to są zioła lecznicze. Zakładały atlas rośllin łąkowych. Poznały różnice między łąką, a trawnikiem. Brały udział w warsztatach on-line "Skarby ula", dowiedziały się wielu ciekawych informacji o pszczołach. Tydzień upłynął na grach, krzyżówkach, zabawach matematycznych, muzycznych plastycznych związanych z łąką. Dziękuję Rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie i super wykonane zadania.
-
Tematyka tego tygodnia to: "Majowa łąka". Dzieci poznały mieszkańcó łąki, zapoznały się z różną roślinnością, którą można spotkać na łące. Dziękuje Kochane Dzieci i Rodzice za kolejny tydzień.
-
W drugim tygodniu maja, zdalne zabawy Biedronek dotyczyły łąki. Dzieci dowiedziały się czym jest łąka, poznały nazwy wybranych kwiatów, które rosną na łące oraz jej mieszkańców. Swoje wiadomości utrwaliły wykonując piękne prace plastyczne, zagadki oraz zadania manualne. Brawo Biedronczki. Dziękuję również Rodzicom za pomoc.
-
W tym tygodniu temat przewodni w grupie Króliczki, to: "Łąka w maju". Dzieci poznały mieszkańców łąki oraz kwiaty, które możemy tam spotkać. Wykorzystując różne techniki, dzieci wykonały piękne prace plastyczne. Króliczki ćwiczyły grafomotorykę, dzielenie na sylaby oraz liczenie. Jestem dumna z Was Kochani, że aktywnie pracowaliście przez cały tydzień. Brawo dla Was i Waszych Rodziców za zaangażowanie.
-
Łąka piękna, kolorowa i pachnąca. Tematyka tygodniowa Tygrysków. Dzieciaki świetnie dały sobie z nią radę. Poznały mieszkańców łąki, kolorowe kwiaty. Usprawniały swoje umiejętności grafomotoryczne i plastyczne prezentując piękne prace.
-
W tym tygodniu trzylatki poszerzały wiedzę na temat zwierząt gospodarskich. Rozpoznawały i nazywały odgłosy zwierząt, umiały wymienić korzyści płynące z hodowli, potrafiły rozwiązywać zagadki dotyczące wejskich zwierząt.
-
"Łąka w maju" to tematyka minionego tygodnia w grupie Pszczółki. Dzieci na podstawie opowiadania, ilustracji, zdjeć i filmów edukacyjnych poznawały mieszkańców łąki oraz popularne kwiaty rosnące na łące. Dzieliły ich nazwy rytmicznie (na sylaby), przeliczały elementy w danym zakresie, zaznaczając ich liczbę za pomocą kropek. Oglądały 2 gatunki biedronek żyjących w Polsce, uczyły się piosenki "Mała Biedroneczka". Rozwiązywały zagadki tematyczne, kreśliły wzory. Rozwijały swoją kreatywność wykonując piękne prace plastyczne związane z tematem łąki. Malowały palcami, dłońmi, z użyciem widelca. Dziękuję Kochani za Waszą aktywność, zaangażowanie, pomysłowość. Wam Drodzy Rodzice, również składam serdeczne podziękowania.
-
Miniony tydzień Kubusie rozpoczęły Dniem Strażaka. Doceniając ich poświęcenie, dzieci zrobiły piękne prace plastyczne. Obejrzały filmik edukacyjny utrwalając sobie zasady bezpieczeństwa. W kolejne dni dzieci poszerzały wiedzę na temat roślinności, zwierząt oraz owadów zamieszkujących łąkę. Odtwarzały treść opowiadania poprzez ekspresję ruchową. Tworzyły piękne, kolorowe motyle nie tylko z papieru. Wykonywały karty pracy dotyczące przeliczania sylab, głosek w nazwach mieszkańców łąki. Dorysowywały zakodowaną biedronkę. Dzieci poznały też nową lliterke "J" drukowaną i pisaną. Wykonały ćwiczenia utrwalające nową głoskę. Na podstawie wiersza "Na łące" M. Strzałkowskiej poszerzały słownictwo dotyczące roślinności łąkowej, dostrzegając przy tym piękno środowiska naturalnego. Na podstawie ilustracji i zdjęć, dzieci namalowały swoje wyobrażenie łąki uwzględniając wiele szczegółów. Nie obyło się również bez zadań mtematycznych oraz zagadek na podstawie których, dzieci mogły wykazać się nowo zdobytą wiedzą. To był miły tydzień. Dziękuje bardzo Kochane Kubusie za Waszą cieżką pracę i wykonywanie zadań bezbłędnie. Jesteście najlepsi!!! Dziękuje też Waszym Rodzicom. Pozdrawiam serdecznie. Życzę Wam wszystkim dużo siły i wytrwałości na kolejne dni.
-
Miniony tydzień upłynął Kangurkom pod hasłem "Świat dla odważnych". Rozmawiały o strażakach, z okazji ich święta. Odczytywały, nazywały i określały emocje. Uczyły się wiary we własne siły i możliwości. Poznały przysłowia o odwadze. Oglądały filmy o strachu i odwadze, niebezpiecznych zawodach. Czytały, liczyły, rozwiązywały zagadki logiczne. Bawiły się wagami, poznały różne ich rodzaje. Śpiewały piosenki: "Nasze emocje", "Piosenkę o prawach dziecka". Korzystały z zabaw ruchowych od pani Ani R. Dziękuje Rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie.
-
Poniedziałek w tym tygodniu zaczęliśmy od ważnego Święta Strażaka. Sóweczki miały za zadanie narysować samodzielnie pracę Strażaka lub wóz strażacki. Obejrzały filmik edukacyjny przedstawiający różne życiowe sytuacje związane z jego pracą. Pozostały tydzień przypominaliśmy sobie i porozmawialiśmy o "Miejscowoś, w której mieszkamy". Dzieci miały możliwosć obejrzenia ilustracji, zdjęć najważniejszych zabytków Łasina. Poznały jego herb. Dziękuję Kochani za kolejny tydzień z Wami, pięknie dziekuję Rodzicom
-
W kolejnym tygodniu zdalnych zabaw Biedroneczki świętowały Dzień Strażaka oraz rozmawiały o naszym regionie. Dzieci rozpoznawały najważniejsze budowle w Łasinie, poznały flagę i godło naszego miasta, szukały Łasina oraz miejscowości, w których mieszkają na mapie. Przedstawiały swoje domy/miejscowości w formie rysunku lub fotorelacji. Na koniec tygodnia utrwaliliśmy znajomość cyferek i figur geometrycznyh. Jak zawsze ze wszystkimi zadaniami Biedroneczki poradziły sobie na medal.
-
W tym tygodniu temat przewodni w grupie Króliczki to: Moja miejscowość, mój region. Dzieci wykonywały pracę plastyczną mój dom i okolica oraz budowały z klocków piętra bloku. Dzieci robiły prace badawcze, między innymi doświadczenia: "Co jest słodkie, a co słone?", "Jaki jest ogień?", "Powietrze jest bardzo ważne". Króliczki poznały nową piosenkę, o zwrotach grzecznościowych oraz miały możliwość wysłuchania opowiadania i wiersza. Brawo za Wasze aktywne uczestnictwo. Dziękuje waszym Rodzicom za zaangażowanie i pomoc przy realizacji wszystkich zadań.
-
Tematyka w tym tygodniu z jaką musiały zmierzyć się Tygryski to "Moja miejscowość, mój region". Dzieci poznały herb swojego miasta, zabytki. Wykonywały prace plastyczno-techniczne doskonaląc przy tym umiejętności w wycinaniu, wyklejaniu, motoryce małej. Ćwiczyły zadania matematyczne, rozwijały prawidłowe słownictwo. Z okazji Dnia Strażaka dowiedziały się jak wygląda ich praca, sprzęt i jak należy zachować się w przypadku wystąpienia pożaru. Dzieci również wykonały prace plastyczne.
-
W minionym tygodniu Pszczółki realizowały swoje zabawy i zadania o tematyce "Moja miejscowość, mój region". Określały swoje miejsce zamieszkania, nazywały swoją miejscowość, poznawały jej historie, ważniejsze obiekty, miejsca. Uczyły się fragmentu wiersza B. Szelągowskiej "Moja miejscowość". Na podstawie opowiadania A. Widzowskiej :"Łazienki" oraz ilustracji, poznały park warszawski, położony wokół pięknego pałacu. Dowiedziały się kim był F. Chopin. Utrwalały zwroty grzecznościowe w odpowiednich sytuacjach, oceniały zachowania dzieci na przedstawionych ilustracjach. Uczyły się piosenki "Przepraszam, dziekuję". Wykonywały piękne prace plastyczne przedstawiające zabytki i piękne miejsca w ich okolicy. Zwiedzając swoją miejscowość wspólnie z rodzicami fotografowali piękne obiekty i miejsca, przesyłając zdjecia. Konstruowały wieżę, przeliczały piętra stosując liczebniki porządkowe w danym zakresie. Utrwalały nazwy figur geometrycznych tworząc z nich domy. Dorysowywały brakujące elmenty oraz inne przedmioty w jego otoczeniu. Wykonywały ćwiczenia grafomotoryczne. Poznały 4 żywioły - ziemia, woda, ogień i powietrze, wykonywały zabawy badawcze. Dziękuję Wam Kochani oraz Waszym rodzicom za zaangażowanie, kreatywność, za WSZYSTKO! Agnieszka Kowalska.
-
Dzieci obchodziły Dzień Strażaka. Czego wyraz dały w swoich pracach. Jagódki utrwalały nazwy owoców i warzyw. Kształtowały postawy prozdrowotne. W zdrowym ciele zdrowy duch!
-
W dni poprzedzające Święta Majowe, Kubusie przypominały sobie i utrwalały najważniejsze informacje związane z naszą Ojczyzną. Mali patrioci wiedzą, jakie są nasze symbole narodowe i od czego zaczerpnęły one swój wygląd oraz barwy. Kubusie przypomniały sobie legendę o powstaniu państwa polskiego "Lech, Czech i Rus". Utożsamiając się z ojczyzną, dzieci śpiewały piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem". Na podstawie wyrazu Flaga zapoznały się z nową literką F,f. Wykonały także pracę plastyczną utrwalającą barwy narodowe - Flaga. Utrwalały poznane litery układając symbole narodowe z pociętych obrazków. Zabawy z mapą pozwoliły dzieciom na przyporządkowanie poznanych wcześniej miast w odpowiednie miejsce. Dzieci znają najwiekszą rzekę Polski - Wisłę i miasta nad nią leżące. Kubusie utrwaliły sobie zdobytą wiedzę podczas wykonywania zadań w grze edukacyjnej. Kubusie to mali patrioci! Brawo!! Dziekuję za kolejny wspólny tydzień:)
-
Miniony tydzień upłynął Kangurkom pod hasłem "POLSKA - MOJA OJCZYZNA". Śpiewały piosenkę "Jestem Polakiem", utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych. Uczyły się na pamięć wierszy "Barwy ojczyste" i "Katechizm dziecka polskiego". Rozwiązywały krzyżówki, wypełniały karty pracy. Bawiły się iterką f jak flaga. Poznały najpiękniejsze legendy polskie. Dziękuję Rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie.
-
Grupa Sówki w patriotycznych barwach. Dzieci przypomniały sobie symbole narodowe, hymn Mazurek Dąbrowskiego, stworzyły flagę oraz godło Polski. Poprzez te tematy wiedzą, jak ważna jest dla nas Ojczyzna. Dziękuję za kolejny tydzień Rodzicom i Sówkom.
-
W minionym tygodniu nasze zdalne zabawy dotyczyły tematów zwiazanych z Polską. Biedroneczki przypomniały sobie symbole narodowe, wykonały flagę, recytowały wiersz "Barwy ojczyste", bawiły sie literką F,f oraz rozwiązywały przeróżne łamigłówki. Dziękuje za kolejny tydzień moje pracowite ZUCHY, a Rodzicom za zaangażowanie i pomoc.
-
Tygryski w tym tygodniu zapoznały się z tematyką "Moja Ojczyzna". Poznały symbole narodowe, usłyszały historię powstania pierwszej stolicy Polski. Wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, zmagały się z zadaniami i zagadkami.
-
Temat tygodnia "Moja Ojczyzna". Dzieci w tym tygodniu rozmawiały o symbolach narodowych: flaga, godło, hymn. Króliczki przypominały sobie jakie miasto jest stolicą Polski oraz posłuchały "Legendy o warszawskiej Syrence". Dzieci zapoznały się z mapą Polski oraz dowiedziały się jak można aktywnie spędzać czas na łonie natury. Dziękuję Wam Króliczki i Waszym Rodzicom za zaangażowanie i kreatywność. Brawo!!!
-
Pszczółki w minionym tygodniu kształtowały postawy szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzały tożsamość narodową. Na podstawie wysłuchanego opowiadania E. Stadtmuller "Biało-czerwone", wiersza Cz. Janczarskiego "Barwy ojczyste", filmu edukacyjnego pt."Polak mały" oraz zdjeć i różnych ilustracji poznawały nasze symbole narodowe - godło, flagę, hymn Polski. Pszczółki dowiedziały się, dlaczego w godle Polski umieszczony jest orzeł, co symbolizują kolory na fladze Polski oraz w jakich ważnych wydarzeniach dla naszej Ojczyzny śpiewamy i możemy usłyszeć hymn. Dzieci pięknie recytowały wiersz "Barwy ojczyste", osłuchiwały się z hymnem Polski. Na podstawie ilustracji, zdjeć poznały stolicę Polski - Warszawę oraz jej herb. Odsłuchując wiersz "Legenda o warszawskiej Syrence" Z. Dmitrocy dowiedziały się dlaczego w herbie Warszawy znajduje się syrenka. Poznały najdłuższą rzekę w Polsce - Wisłę i na tackach z piaskiem rysowały wzory jej fal. Oglądały herby różnych miast Polski, poznały herb Łasina. Wykonały piekne prace plastyczne - flagę Polski, herb Warszawy oraz w jaki sposób można spędzać czas na łonie przyrody mieszkając w mieście. Utrwalały nazwy symboli narodowych, swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszkania, dzieląc nazwy na sylaby. Kochani, dziękuję Wam oraz Waszym Rodzicom za zaangażowanie oraz wytrwałość.
-
Jagódki kształtowały postawy patriotyczne. Znają symbole narodowe, kształtowały poczucie tożsamości narodowej.
-
"W tym tygodniu Kubusie utrwalały sobie temat "Historia ukryta w legendach". Pierwszego dnia podczas spotkania ze Smokiem Wawelskim zapoznały się bliżej z pierwszą stolicą Polski - Krakowem i jego zabytkami na podstawie prezentacji. Kolejnego dnia dzieci poznały legendę - "Kwiat paproci" oraz mogły zapoznać się z historią obwarzanki krakowskiej. Poznały nową literką "Ł" i ćwiczyły jej pisanie oraz czytanie. Nie zabrakło także opowieści o zabytkach Warszawy - stolicy Polski, na podstawie filmu edukacyjnego. Legenda o "Złotej Kaczce" oraz praca plastyczna to zadanie na kolejny dzień z legendami. Dzieci poznały też historię swojego regionu, zabytki naszego miasta Łasin. Przy okazji tego tematu dzieci mogły zapoznać się z różnymi funkcjami, jakie pełniły zamki czy gdzie były najczęściej usytuowane. Podsumowaniem tematyki była legenda o "Warszawskiej Syrence". Przy tej okazji dzieci utrwaliły wizualnie herb miasta Warszawy oraz Pomnik Warszawskiej Syrenki. Miniony tydzień był bardzo pracowity i wymagał od dzieci wiele wysiłku i zaangażowania. Kubusie jak zwykle świetnie sobie z tym poradziły! Brawo Kubusie! Dziękuję również Rodzicom za nieocenioną pomoc. Pozdrawiam. Trzymajcie się zdrowo.
-
Mijający tydzień upłynął Kangurkom na tematyce ekologicznej. Słuchały opowiadania o eko-zkupach "Ekologicznej bajki". Śpiewały i grały na eko - instrumentach. Nauczyły się Kodeksu Młodego Ekologa. Wypełniały karty pracy i ćwiczyły czytanie, przeliczanie. W Dniu Ziemi 22.04.odśpiewały naszej planecie "Milion lat!" i wykonały piękne laurki. Dziękuję bardzo Rodzicom i Dzieciom za ten tydzień. Pozdrawiam serdecznie M. Rybicka.
-
W tym tygodniu grupa Sówki poznawała tematy związane z dbaniem o środowisko i przyrodę. Powtórzylliśmy na czym polega segregacja śmieci, co to jest ekologia, co możemy robić, aby zostać Przyjacielem Przyrody. Odkrywaliśmy nową literkę "H". Dzieci wykonały piękne prace plastyczne pt.; "Stworki, potworki" z nakrętek, puszek czy pudełek. Kolejny tydzień był pracowity, dziekujemy Kochane Dzieci i Rodzice.
-
W tym tygodniu Biedronki przypominały sobie, jak dbać o naszą planetę. Poznaliśmy kodeks małego ekologa, zasady segregacji odpadów i oszczędzania wody. Dzieci ze śmieci stworzyły zwierzątka, instrumenty i eko-pojazd. bawiliśmy się również z literką "H". Wasza pracowitość i pomysłowość zasługuje na medal. Dziekuję Biedroneczki.
-
Temat tygodnia "Dbamy o przyrodę". Dzieci w tym tygodniu rozmawiały o ekologii - segregacji śmieci, wypoczynku w lesie i nad wodą, wiosennych porządkach w ogródku, świeżym powietrzu i jak zostać przyjacielem przyrody. Króliczki robiły prace plastyczną z zakretek, wykonywały dowolną techniką konewkę, poznały różne zapachy wykorzystując zmysł węchu, tworzyły cudaki z recyklingu. Podsumowaniem tygodnia był kodeks przyjaciela przyrody. Brawo dla Was Kochani za wspaniałą i kreatywną pracę.
-
Tygryski w tym tygodniu nauczyły się jak dbać o przyrodę i naszą planetę Ziemię. Poznały co zagraża naszej planecie i jak należy unikać tych zagrożeń, znają zasady segregacji odpadów. Ponadto ćwiczyły pamięć i koncentrację podczas wykonywanych zadań, doskonaliły umiejętności w segregacji i liczeniu.
-
Kolejny tydzień zabaw i zadań Pszczółek zwiazany był z tematyką ekologiczną - "Dbamy o przyrodę". Dzieci na podstawie opowiadania "Smok Segregiusz" E. Stadtmuller, filmów edukacyjnych, ilustracji poznały sposoby ochrony przyrody, segregacji śmieci - utrwalały kolory koszy służących do różnych odpadów. Poznały czym są odpady biodegradowalne oraz recykling. Wskazywały i nazywały właściwe i niewłaściwe zachowania - w kontekście dbania o przyrodę, poznały "Piosenkę ekologiczną". Wymieniały wybrane prace wykonywane w ogrodzie, nazywały narzędzia ogrodnicze. Przeliczały zbiory w danym zakresie. Rozwijały zmysł węchu - rozpoznawały różne zapachy wydzielane przez różne substancje. Tworzyły piękne prace plastyczne z nakrętek, ptaka cudaka z recyklingu, konewkę. Obserwowały przyrodę w swoich ogrodach, podczas spacerów, pomagały w robieniu porządków w ogrodach swoich rodziców, podlewały rośliny. Utrwalano dzieciom zdrowe odżywianie, dbanie o ząbki, częstą higienę rączek i zachęcano do ruchu na powietrzu. Na podsumowanie naszego ekologicznego tygodnia dzieci wykonały piękny KODEKS PRZYJACIELA PRZYRODY. Na podstawie przesłanych zdjeć bez żadnych wątpliwości przyznaję Pszczółkom medal "Młodych Przyjaciół Przyrody". Brawo dla Was. Serdeczne podziękowania dla Waszych Rodziców.
-
W tym tygodniu Jagódki uczyły się jak być eko. Ekologia zaczyna się od małych zmian, które mają wpływ na naszą planetę. Nasze trzylatki będą aktywnie działać na rzecz czystej Ziemi, bo to one będą odpowiedzialne za przyszłość kolejnych pokoleń
-
Miniony tydzień w grupie Kubusie oscylował wokół tematu "Ekologiczny świat". Dzieci zaznajamiając się z tematem obejrzały bajkę edukacyjną Rady na odpady. Tworzyły orkiestrę recyklingową, wykonywały karty pracy dotyczące tematu,ćwiczyły swoje siły w czytaniu gotowych tekstów. Powstały piękne, kollorowe i pomysłowe Recyklingowe ludziki z materiałów odpadowych. Podczas zabawy tematycznej "W sklepie" dzieci powtarzały zasady kulturalnego zachowania się podczas zakupów, zwrotów grzecznościowych oraz doskonaliło umiejętność transakcji kupno - sprzedaż. Osłuchały się z piosenką "Kocham świat" kształcąc swoje umiejętności wokalne. Sprawdzając swoją wiedzę na temat segregacji odpadów grały w grę "Akcja: Segregacja". Zapoznały się także z ekologicznymi znakami umieszczanymi na produktach, a następnie wyszukiwały znaki na produktach i utrwalały ich znaczenie. Cały tydzień choć krótki był intensywny w różnorodność zadań oraz nowych treści przyswajanych przez dzieci tak ważnych dla naszego środowiska. Dziękuję bardzo za wspónie spędzony kolejny tydzień, zarówno dzieciom jak i ich rodzicom. Dbajcie o siebie
-
Poświąteczny wtorek upłynął Kangurkom pod hasłem "Łamigłówki-łamiemy główki". Dzięki zagadkom i różnym zadaniom dzieci utrwaliły wiadomości dotyczące Wielkanocy. Następne dni Kangurki poświęciły na poznanie Ekologicznego Świata. Słuchały opowiadania na temat segregacji odpadów. Grały w grę "Akcja: Segregacja!". Wypełniały karty pracy - śmieciowy labirynt i inne. Ćwiczyły czytanie. Nauczyły się piosenki "Świat w naszych rękach". Poznały SUPER PIĄTKĘ - Wyszkłolonego, Papa Piera, El Bio, Zmieszka i Plastikę Metalikę. Dzieci dowiedziały się jak dać drugie życie odpadom. Korzystając z tej wiedzy robiły; Ekoludki, Ekozwierzątka, Ekoinstrumenty. Wykorzystując stworzone przez siebie przedmioty do zabaw w teatr, orkiestrę. Dziękuję bardzo Rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie. Pozdrawiam serdecznie M. Rybicka.
-
Sóweczki w tym tygodniu przypominały sobie wiadomości, ciekawostki na temat zwierząt na wsi. Wykonały piękne , pomysłowe prace plastyczne, zapoznały się z nową literką Ż,ż. Wysłuchały opowiadania, obejrzały filmik edukacyjny odnośnie pracy rolnika. Kolejny tydzień za nami. Cieszę się, że tak pięknie pracujecie i staracie się. Drodzy Rodzice Wam również mocno dziękuję za pomoc i zaangażowanie.
-
Zabawy minionego tygodnia pozwoliły Biedroneczkom przenieść się na wieś. Dzieci rozpoznawały na podstawie dźwięków i obrazków wiejskie zwierzęta, nazywały zwierzęce rodziny i ich domy, narysowały swoje uklubione zwierzątko. Poznały również pracę rolnika. Pracowite Biedroneczki skrupulatnie wykonywały wszystkie zadania. Dzieciom nie zabrakło czasu na kreatywne zabawy i pomoc rodzicom. Jestem z Was dumna! Dziękuję Rodzicom za pomoc.
-
Tydzień Tygrysków spędzony na tematach związanych ze zwierzętami na farmie. Dzieci poznały zwierzęta wiejskie i ich rodziny, odgadywały jakie odgłosy wydaje każde zwierzę, wykonywały zadania matematyczne, rozwiązywały zagadki, tworzyły pracę plastyczną, zaprojektowały i wykonały własną farmę.
-
Króliczki w tym tygodniu rozmawiały, o tematyce związanej z gospodarstwem. Poznały nową piosenkę. Wykonywały różnymi technikami plastycznymi wiejskie zwierzątka oraz łączyły w pary mamy zwierzątek i ich dzieci. Wszystkie prace były wykonane wspaniale! Brawo Króliczki!
-
"Wiosna na wsi" to tematyka przewodnia zabaw i zadań Pszczółek minionego tygodnia. Dzieci rozpoznawały i nazywały zwierzęta wiejskie, dzieliły ich nazwy na sylaby, nazywały wybrane młode zwierzątka, łączyły je w pary, przeliczały w danym zakresie. Oglądały filmiki edukacyjne o zwierzątkach, z których dowiedziały się również jakie produkty otrzymujemy od poszczególnych zwierząt. Osłuchiwały się z piosenką "Wiosna na wsi", a naśladując odgłosy zwierząt wykonywały gimnastykę buzi i języka. Rozwiązywały zagadki, wykonywały ćwiczenia ruchowe usprawniające dłonie. Nie zabrakło pięknych prac plastycznych, które Pszczółki wykonywały różnymi technikami i z różnych dostępnych w ich domkach materiałów.Dziękuję Wam Pszczółki oraz Waszym Rodzicom za pomoc, życzliwość i zaangażowanie, To co robicie jest WIELKIE!.
-
W tym tygodniu trzyletnie Jagódki, zapoznały się z cyklem dnia i nocy. Dostrzegały rytm stałych następstw tych faz. Konstruowały kalendarz i odczytywały uwzględnione regularności.
-
Kangurki przygotowując się do Świąt siały rzeżuchę, słuchały piosenki "Znaki wielkanocy", oglądały prezentację na temat "Pisanki-kraszanki", tworzyły Zajączki z rolki po papierze toaletowym, dodawały pisanki w zadaniach matematycznych. Poznawały "Wielkanocne symbole" w pokazie multimedialnym, ćwiczyły czytanie. Uczyły się prawdiłowego nakrywania do stołu oraz utrwalały cykl wzrostu rośliny, od cebulki do kwiatu - "Kwiaty na wiosenny stół". Osłuchały sie z piosenką "Śmingus-dyngus". Dowiedziały się także co znajduje się w "Wiekanocnym koszyczku" z filmu. Zoorganizowały też rodzinny konkurs kolorowanek wielkanocnych i malowania jajek.
-
Przedświąteczne zadania pozwoliły Biedroneczkom poznać tradycje związane z Wielkanocą. Dzieci ozdabiały i przeliczały pisanki, dowiedziały się skąd bierze się jajko oraz co powinno znajdować się w koszyczku wielkanocnym, bawiły się z literką J próbując samodzielnie odwzorowywać wyraz jajko oraz przygotowały kartki - zajączki dla rodziców. Dziękuję dzieciom i rodzicom za zaangażowanie. Dzieląc się jajkiem, życzę zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
-
W tym tygodniu dzieci poznawały tradycje wielkanocne, siały rzeżuchę, poznały kolejną literkę F, tworzyły piękne i pomysłowe prace plastyczne, uczyły sie piosenki pt.: "Święta wielkanocne". Dziękuję Kochani Rodzice i Dzieci za współpracę i zaangażowanie
-
Grupa Tygryski zmierzyła się z tematyką świąteczną. Dzieci pilnie pracowały wykonując karty pracy z różnymi zadaniami, miedzy innymi; na spotrzegawczość, z edukacji matematycznej, wykonując prace plastyczne i techniczne. Wszystko wyszło bardzo ładnie.
-
Tematyka tygodnia w grupie Króliczki: "Wielkanoc". W poniedziałek dzieci robiły eksperyment "Jak sprawdzić czy jajko jest świeże?". Dzieci robiły jajka z masy solnej. We wtorek, praca plastyczna dowolną techniką pt.: "Kraszanki, pisanki". Dzieci słuchały piosenki "Pisanki". W środę dzieci wykonywały kurczaczki i baranki z kół. W czwartek ćwiczenia grafomotoryczne "Jajko i jajka w koszyczku". Dzieci malowały pisanki z masy solnej. W piątek wiersz B. Szelągowskiej "Wielkanocny stół" oraz rozwiązywanie zagadek świątecznych. Brawo dla Was Króliczki, za cały pracowity tydzień.
-
Nasze trzylatki z grupy Jagódki, utrwalały wiedzę dotyczącą znaczenia symboli związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Rozwijały wyobraźnię muzyczną, ruchową i plastyczną. Wiedzą jakie zmiany zachodzą w przyrodzie.
-
Kolejny tydzień Pszczółki spędziły na zabawach i zadaniach związanych z tematem :"Wielkanoc". Poznawały tradycje i symbolikę związaną ze świetami. Tworzyły koszyczki wielkanocne, umieszczały w nich tradycyjne produkty, ozdabiały wcześniej zasianą rzeżuchą. Za pomoca zmysłów poznawały budowę jajka, wykonywały eksperymenty. Na podstawie zdjeć i informacji rozróżniały kraszankę i pisankę. Wykonały własne pisanki z masy solnej oraz prace plastyczne z motywami świątecznymi. Poznały i śpiewały piosenkę "Pisanki", wykonywały ćwiczenia grafomotoryczne. Brały udział w zabawach ruchowych oraz dzielnie pomagały swoim rodzicom w wykonywaniu porządków świątecznych. Utrwalano z dziećmi zdrowe odżywianie i przypominano o dbanie o higienę. Brawo Pszczółki. Prace wykonaliście na medal. Podziękowania również składam Waszym Rodzicom
-
W minionym tygodniu Kubusie rozmawiały na temat: "Oznaki Wiosny". Na początku tygodnia założyły Kalendarz pogody, w którym odnotowywały swoje spostrzeżenia pogodowe przez cały tydzień. Obejrzały prezentację na temat "Oznaki Wiosny". Wykonały pracę plastyczną na temat, techniką dowolną. W kolejnym dniu dowiedziały się ciekawostek na temat ptaków powracających do nas wraz z Wiosną. Wykonały też "Ptaki - cudaki" według własnego pomysłu. Kreatywnością i pomysłowością przeszły same siebie! Wysłuchały też opowiadania na temat gąsienicy oraz przy tej okazji przypomniały sobie cykl rozwojowy motyla. Osłuchały się z piosenką o tematyce wiosennej "Maszeruje wiosna". Przy okazji założenia hodowli fasoli, zapoznały się z budową roślin oraz etapami rozwoju od nasionka/cebulki do rośllinki. Próbowały swoich sił w odczytywaniu rebusów. Doskonaliły umiejętność porównywania liczebności zbiorów, podczas zabawy matematycznej "Mniej czy więcej". Na koniec tygodnia dzieci podsumowały swoje obserwacje pogodowe, dostrzegały prawidłowości i zjawiska charakterystyczne dla pierwszych miecięcy Wiosny. Malowały palcami piękne, kolorowe tęcze. Zobiły też mały eksperyment, który uzmysłowił im dlaczego należy używać zawsze mydła do mycia rąk - "Brudę rączki". Bo jeżeli używamy mydła to bakterie znikaja z rąk! Kubusie dzielnie i skrupulatnie wykonywały zaproponowane zadania. Dziękuję bardzo za pomoc i dopilnowanie przez Rodziców:) #zostanwdomu
-
Temat minionego tygodnia to "Oznaki wiosny". Rozmowa na temat przysłowia 'kwiecień plecień bo przeplata, trochę zimy, trochę lata'. Założenie hodowli fasoli - obserwacja zmian zachodzących w trakcie trwania hodowli. Ciekawostki o ptakach - film. "Ptaki - cudaki" praca plastyczna. Prima aprilis - zachęcanie do psot i żartów. "Cykl rozwojowy motyla"- słuchanie opowiadania oraz oglądanie filmu przyrodniczego. Rozpoznawanie wiosennych kwiatów nie tylko z ogródka. Praca plastyczna - wydzieranka, wyklejanka "Wiosenne kwiaty". Porównywanie liczebności zbiorów, zabawa matematyczna "Mniej czy wiecej". Tęczowe kolorowanki. Wiosenne zagadki. Ćwiczenia w czytaniu oraz grafomotoryczne.
-
Kolejny pracowity tydzień za Sówkami. Poznały budowę jajka surowego i gotowanego, tworzyły piękne prace plastyczne między innymi "Gniazda dla ptaków". Słuchały opowiadań, rozwijały zdolności matematyczne. Dzieci są pomysłowe, kreatywne i bardzo zaangażowane. Bardzo się cieszymy i dziękujemy kochanym rodzicom, że również są dzielni i nam pomagają.
-
Wiosenne powroty" to temat naszych zabaw w ubiegłym tygodniu. Dzieci poznały budowę jajka i ptaków oraz rozpoznawały ptaki powracające do nas na wiosnę. Stworzyły też piękne prace plastyczne do tematu "Ptasie gniazdo". W prima aprilis dzień uplynął nam zgodnie z tradycją na psikusach i żartach. Na koniec tygodnia bawiliśmy się z literką "J" i utrwaliliśmy umiejętności w liczeniu. Brawo Biedronki!!!
-
Tygryski w tym tygodniu omawiały temat; "Powroty ptaków". Poznały ptaki powracające do Polski wiosną. Wykonywały prace plastyczne z użyciem różnych materiałów i technik. Dokonywały obliczeń zadań matematycznych i ćwiczeń na spostrzegawczość. Usprawniały motorykę małą i dużą podczas zabaw ruchowych.
-
Temat tygodnia w grupie Króliczki "Wiosenne powroty". W poniedziałek dzieci robiły budki lęgowe dla ptaków. We wtorek, praca plastyczna dowolną techniką pt.: "Bocian". W środę, układanie chodniczków według podanego wzoru oraz własnego pomysłu, zabawa sylabami. W czwartek, zabawa dydaktyczna - przeciwieństwa oraz ćwiczenia grafomotoryczne - biedronka. W piątek układanie puzzli oraz zabawa "żabki w stawie". Dzieci wzorowo wykonały wszystkie zadania. Brawo!!!
-
"Wiosna już, Święta tuż, tuż". Trzyletnie Jagódki zapoznały się z obrzędami Świąt Wielkanocnych. Rozwijały umiejętności w zakresie prawidłowego przekazu treści utworów poetyckich i piosenek. Rozwijały zdolności manualne i plastyczne.
-
Miniony tydzień upłynął Pszczółkom na zabawach i wykonywaniu zadań związanych z tematyką "Wiosennych powrotów". Dzieci utrwalały porę roku Wiosnę, poznały nazwę kolejnego miesiąca jakim jest kwiecień i zwiazany z nim Międzynarodowy Dzień Żartów. Na podstawie nagranego opowiadania "Powrót bociana" oraz wiersza "Wiosenne powroty" p. B. Szelągowskiej, uważnie słuchając oraz na podstawie wysłanych fotografii rozpoznawały i nazywały wybrane ptaki powracające wiosną do Polski. Zapoznawały się także z ich budową. Przysłuchiwały się odgłosom przyrody. W zabawie naśladowały klekotanie bociana z różnym natężeniem głosu. Jako młodzi i wrażliwi przyrodnicy, konstruowali budki lęgowe dla ptaków, dbając tym samym o otaczającą przyrodę. Ukladały piękne wiosenne chodniczki z klocków, z zachowaniem rytmu oraz wymyślone przez siebie. Dzieliły na sylaby słowa związane z wiosną, tworzyły przeciwieństwa do prostych określeń przymiotnikowych, wykorzystując do tego materiał obrazkowy. Przeliczały w zabawie skoki żabek (w zakresie 4-5) wykonywały ćwiczenia grafomotoryczne, rozwijały sprawność rączek. Zachęcano dzieci do utrwalania piosenki "Zielona wosna" podczas układania zabawek, po zakończonej zabawie oraz dalszej obserwacji wzrastania nasion, wcześniej założonej przez nich chodowli.Nie zabrakło także przypominania i utrwalania zasad higienicznych w życiu codziennym i ich zwiększonej częstotliwości w obecnym czasie epidemii. Zdrowym odżywianiu, zabawach ruchowych i pozostawania z rodziną w domu dla naszego bezpieczeństwa. Pszczółki wzorowo wykonywały każde zadanie, wykazywały się przy tym dużą kreatywnością. Brawo! Szczególne podziękowania dla rodziców, bez których nasza wspólna praca nie miała by tak dobrych efektów. Potwierdza się po raz kolejny, że nie tylko grupa Pszczółek tworzy zgrany zespół, ale też ich Rodzice go tworzą. Dziękuję.
-
Miniony tydzień Kubusiom upłynął w temacie odpowiedzialność. Dzieci wraz z rodzicami wypisywały cechy osoby na której można polegać. Pod okiem rodziców wykonały zabawę "Droga w ciemności" uczącą wzajemnego zaufania. Zapoznały się z nową literą G, którą pisały w powietrzu, na podłodze a następnie po śladzie. Stworzyły także piękną pracę plastyczną z dostepnych w domu materiałów pt.: "Przebiśnieg". Ostatniego dnia po wysłuchaniu opowiadania pt. "Bajka o rogaliku, który chciał zostać księżycem" W. Chotomskiej dzieci wykonały rogaliki i ciasteczka dla swoich pluszowych przyjaciół. W zabawie matematycznej ilustrowały treść zadania, przeliczając figury geometryczne . Brawo Kubusie! Świetna robota!
-
Kangurkowe zabawy z sylabami. "Kornik i jego mebelki" - rozmowa o odpowiedzialności za dom i za rodzinę. Zabawy plastyczne - lepienie z plasteliny, rysunek pt.: "Mebelki do domu Kornika". Czwartek: "Zabawy z literką G". Szukanie liter w różnych wyrazach z gazet, ksiażek. Rysowanie przedmiotów itp.których nazwy zaczynają się na G,g. Piątek. "Moje obowiązki w domu"- rozmowa z dzieckiem i ustalenie określonych zadań możliwych do wykonania przez dziecko. "Liczymy, dodajemy, odejmujemy" zabawy matematyczne z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. "Rogaliki i ciasteczka" zabawy kulinarne lub lepienie z plasteliny. Czytanie na dobranoc lub w dowolnej chwili "Bajka o rogaliku, który chciał zostać księżycem". Piosenka "Planety" z YouTube do słuchania i śpiewania.
-
Oto pracowite Sóweczki. Tematem tygodnia było "Wiosenne przebudzenie". Dzieci wykonywały prace pastyczną, ćwiczyły grafomotorykę, zpoznawały się z nową głoską Ł, oglądały prezentacje multimedialną o wiosennych kwiatach i roślinach, sadziły cebulki, zapoznały się z nową piosenką pt.:"Bociek". Pomimo trudnego casu dały sobie świetnie radę.
-
Biedroneczki w minionym tygodniu po obejrzeniu filmu i wysłuchaniu opowiadania "Oznaki Wiosny" poszukiwały wiosny w ogrodzie i na ilustracjach. Tata Maćka przysłał nam zdjecie niesamowitego gościa - jeżyka, którego na spacerze spotkali również Olek i Ada. Wykanaliśmy przepiękne bociany, przeliczaliśmy ptaki w gniazdach i kwiaty na łące. Założyliśmy hodowlę cebuli, a na koniec naszych wspólnych zabaw bawiliśmy się literką "ł". Pracy było co nie miara, ale Biedronki doskonale sobie ze wszystkimi zadaniami poradziły. Brawo zuchy i wielkie podziękowania dla Rodziców za wsparcie.
-
Tygryski pilnie pracowały wykonując powierzone zadania. Widać ich zaangażowanie podczas pięknie wykonanych prac plastycznych.
-
25.03. Dzieci robiły kwiaty wiosny: podbiał, przebiśnieg i bazie.
26.03. Doświadczenie przyrodnicze. Hodowla fasoli, grochu, kukurydzy lub innyh nasion wybranych przez dzieci.
27.03. Dzieci prezentowały portrety Pani Wiosny w wybranych formach plastycznych. Króliczki wykazały się bardzo dużą kreatywnością. Brawo!
- Dzieci 3-letnie Jagódki omawiały temat Wiosna. Wysłuchały opowiadania "Oznaki Wiosny" i wykonały pracę plastyczną Wiosna techniką dowolną. Poznały piosenkę "Zielona Wiosna". Podczas zabawy matematycznej umiały przeliczać kropki biedronki, kształtowały sprawność manualną podczas zabaw grafomotorycznych. Wspólnie z rodzicami bawiły sie podczas zabawy rytmicznej "Słonko po deszczu".
- "Oznaki wiosny" - prace plastyczne "Wiosenne kotki" do opowiadania E. Stadtmuller Witaj Wiosno w wykonaniu Pszczółek. Kolejny dzień - Pszczółki jako obserwatorzy przyrody - wykonanie doświadczenia z wybranymi nasionami, obserwacja wzrastania roślinki. Praca plastyczna - "Kolorowa Wiosna" w wykonaniu małych artystów.
- Dzień Kobiet w grupie Króliczki. Dziewczynki dziękują za piękne prezenty.
- Dzień Kobiet w grupie Biedronki:)
- Miniony tydzień upłynął Kubusiom w miłym temacie - książki. Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka. Z pomocą rodziców wykonały swoje pierwsze książki, które mogli zademonstrować kolegom i koleżankom w sali. Mili goście chętnie poczytali nam ciekawe opowiadania. Pani Ola - katechetka, oraz Babcia Basia - Babcia Amelki i Jasia. Dziękujemy za odwiedziny oraz miły, słodki poczęstunek. Zapraszamy kolejnych gości w nasze skromne progi:)
- Kubusie na zajęciach z kodowania utrwalały cyfry i litery.
- Sowy na kolejnych zajęciach w Bibliotece z Kodowania.
- Kangurki na zajęciach w Bibliotece. Najpierw była zabawa w kodowanie. Później dzieci poznały tajniki pracy Pań Bibliotekarek. Niektóre z dzieci chcą w przyszlości pracować w Bibliotece.
- Kangurki na zajęciach w Bibliotece. Najpierw była zabawa w kodowanie. Później dzieci poznały tajniki pracy Pań Bibliotekarek. Niektóre z dzieci chcą w przyszlości pracować w Bibliotece.
- Muzyczny tydzień w grupie Tygryski.
- Tłusty czwartek w przedszkolu to był słodki dzień w każdej z grup:)
- Lekcja 4 z cyklu #DzieciUcząRodziców #Młodyekolog. Dzieci dowiedziały się:
- co to jet ekologia?
- w jaki sposób należy segregować śmieci?
- co oznacza słowo recykling?
- co to jest smog oraz jak dbać o wygląd naszej ZIEMI!!!
-
W pierwszym semestrze odbył się cykl zajęć popołudniowych z tematyki niepełnosprawności. Poruszane były tematy dotyczące osób niewidomych, niepełnosprawnych ruchowo, słuchowo, z zespołem Downa jak i również z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu. Udział brały dzieci z najstarszych grup, które pozostają po podwieczorku.
-
Kangurki z okazji Dnia Kota, odwiedziła Julka, kotka rasy syberyjskie.
-
W minionym tygodniu Biedronki układały sudoku z pomponów, poznały gamę i podział instrumentów muzycznych, stworzyły grzechotki oraz bawiły się w dyrygentów. Na zakończenie muzycznego tygodnia próbowały zagrać na dzwonkach chromatycznych melodię "Wlazł kotek...".
-
Instrumenty - wspólne poznawanie, utrwalanie nazw i tworzenie muzyki przez grupę Króliczki i Pszczółki.
-
W minionym tygodniu dzieci z najstarszych grup: "Kubusie", "Kangurki", "Sowy", "Biedronki" uczestniczyły w kolejnych zajęciach z cyklu "Z dzieckiem w świat wartości" w Bibliotece Miejskiej. Sąd nad Kłamczuchą. Prawda czy kłamstwo - trudny dla niektórych wybór. Dzieci poznały znaczenie wartości jaką jest prawda i prawdomówność.
-
W piątek 14 lutego odbył sie w przedszkolu Walentynkowy Bal Karnawałowy. Były śmiechy, tańce oraz różne przebierańce:)
-
Drugi tydzień ferii w przedszkolu rozpoczęliśmy od "Ulepimy dziś bałwana...". Mimo niesprzyjającej aury zimowej, bałwany wyszły przepiękne. Zajęcie plastyczne z wykorzystaniem papieru i plasteliny
-
Pierwszy dzień ferii. Grupy starsze wykonały biżuterię z modeliny i koralików w Bibliotece Miejskiej. Młodsze dzieci w przedszkolu bawiły się w malarzy - malowanie na stretchu
-
Kangury i Kubusie kolejne zajęcia z Kodowania w Bibliotece Miejskiej. To nie taka prosta sprawa...
-
Pożegnanie Nadii Brudny przez grupę Kangurki.
-
Kubusie wystąpiły dla swoich Kochanych Babć i Dziadków z Jasełkami. Kangurki zaprezentowaly żartobliwe wiersze o Babciach i Dziadkach. Wspólne śpiewy i tańce dopełniły reszty.
-
Kolejny dzień świętowania z Babcią i Dziadkiem. Tym razem dzieci z grup Biedronki i Sowy.
-
We wtorek 21 stycznia dzieci z grup Króliczki i Pszczółki zaprosiły swoje kochane Babcie i kochanych Dziadków do wspólnego świętowania ich dnia.
-
Dziękuję dzieciom i rodzicom za pyszny tort oraz prezenty. Sprawiliście mi wielką niepodziankę. Pani Aga:)
-
W czasie wizyt duszpasterskich, ksiądz proboszcz Grzegorz Grabowski przybył również do naszego przedszkola. Poświęcił przedszkole, pomodliśmy się wspólnie oraz rozdał dzieciom święte obrazki.
-
W dniu 17 stycznia dzieci z najstarszych czterech grup. wybrały się na wycieczkę do Grudziądza. Celem wyjazdu była wizyta w Kinie Helios, gdzie dzieci uczestniczyły w pogadance na temat higieny jamy ustnej. Po części oficjalnej przedszkolaki obejrzały bajkę pt.: "Urwis". Zadowolone wróciły na obiad do przedszkola.
-
15 stycznia dzieci z grup Sowy i Kubusie uczestniczyły w zajęciach na temat "Wartości", organizowanych przez Bibliotekę Miejską. Dzisiejsze spotkanie dotyczyło Przyjaźni. Dzieci wypowiadały się na temat przyjaźni, mówiły sobie miłe rzeczy oraz tworzyły portret przyjaciela.
-
#DzieciUcząRodziców #Bezpieczneferie Z cyklu projektu Dzieci Uczą Rodziców w poniedziałek odbyła się lekcja 3 temat: Bezpieczne ferie. Dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się podczas ferii zarówno na dworze jak i w domu. Dowiedziały się jakie są formy spędzania czasu wolnego oraz jakie są ważne elementy ubrania zimowego. Po zakończonej prezentacji każda grupa otrzymała zadania do wykonania, które miała pokazać rodzicom. Pamiętajmy o bezpieczeństwie!!!
-
Kangurki w świecie wartości - Przyjaźń.
-
Powtarzamy poznane literki. Układanie ze słomek konstrukcyjnych liter.
-
W tym roku Przedszkole Miejskie w Łasinie kolejny raz gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
-
10 stycznia w przedszkolu obchodziliśmy urodziny naszego patrona - Kubusia Puchatka. Były zabawy przy muzyce, tańce, słodkości oraz świetna zabawa. Wspólnie zaśpiewaliśmy gromkie Sto Lat Kubusiowi.
-
Przedszkole bierze udział w Ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" organizowanym przez Centrum Rozwoju Lokalnego, objętą honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcanie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji. W ramach akcji każdego miesiąca będzie przeprowadzona lekcja na podany temat. Temat w miesiącu grudniu "Pomocne serce". Grudzień to miesiąc wyjątkowy. To czas rodzinnych spotkań i niezwykłej atmosfery. To czas pomagania i dzielenia się z innymi.
-
Dziś w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu. Piękna sceneria oraz śpiew kolęd i pastorałek wprowadziły nas w iście świąteczny nastrój. Starszaki z wiekim zaangażowaniem wcieliły się w swoje role, prezentowały umiejętnośći recytatorskie oraz wokalne. Króliczki - Aniołki, umiliły nam występ pięknym śpiewem. Wszyscy we wspaniałych strojach, przygotowanych przez rodziców, prezentowali się wspaniale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Pani Dyrektor złożyła obecnym przedszkolakom, pracownikom i zaproszonym gościom świąteczne życzenia. Wesołych Świąt:)
-
12 grudnia Króliczki miały świąteczne spotkanie z rodzicami. Dzieci zaprezentowały krótki program muzyczno - ruchowy:) Podarowały rodzicom piękne upominki - przygotowane własnoręcznie. Po części artystycznej dzieci wspólnie z rodzicami dokorowały pierniczki. Dziękujemy za mile spędzony świąteczny czas:)
-
Dziś nasze przedszkole odwiedził dłuuuugo oczekiwany gość. Radość na twarzach przedszkolaków jest bezcenna...:)
-
Spotkanie przy choince w grupie Kangurków. Dzieci wręczyły rodzicom prezenty, własnoręcznie wykonane. Było ozdabianie pierniczków i pomarańczy. Wspólnie śpiewane kolędy. Dziękuję bardzo za tak mile sędzony czas.
-
Kangurki i Kubusie przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. W poniedziałek robiły pierniczki. To była świetna zabawa.
-
9 grudnia w grupie Pszczółek odbyło się spotkanie wigilijne. Dzieci wspólnie z rodzicami ozdabiali drewniane choineczki, które wcześniej przygotował dla nas tatuś Majki. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd oraz słodkiego poczęstunku. Spędziliśmy czas w bardzo miłej i świątecznej atmosferze, co częściowo przedstawiają piekne zdjęcia dzieci, rodziców i ich wspólnej choinki. Dziękuję:)
-
10 grudnia w grupie Kubusie odbyło się spotkanie wigilijne. Dzieci przedstawiły dla swoich rodziców Jasełka. Było też wspólne śpiewanie kolęd przy profesjonalnej oprawie muzycznej pana Tomka - taty Jasia. Diękujemy za wspólnie spędzony mile czas. Dziękuję również wszystkim rodzicom za zaangażowanie, pomoc w wyuczeniu ról i przygotowaniu przebrań.
-
Grudniowy Dyskusyjny Klub Książki dla Kubusiów to była świetna zabawa. Dzieci miały możliwość stworzenia śmiesznych wełnianych TuliPuchoKłaczków, które dostarczyły im wiele radości. W tworzeniu wełniaczków przedszkolakom pomagały panie z Dyskusyjnego Klubu Książki Seniora. Dziękujemy za mile spędzony czas:)
-
11 grudnia dzieci z przedszkola uczestniczyły w Symfonicznym Koncercie Świątecznym zoganizowanym przez Przedszkole Miejskie w Łasinie, we współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury. Dzieci miały możliwość odbioru muzyki na żywo. Dziękujemy za miły koncert.
-
6 grudnia starsze grupy przedszkolaków, udały się na Skwer Jana Pawła II, aby udekorować choinkę.
-
Sowy wraz z Biedronkami przygotowują się do Świąt piekąc pierniczki.
-
Biedroneczki ubierają choinkę:)
-
Tygryski podczas pieczenia pierników. Po ciężkiej pracy Mama Weroniki czytała bajki dzieciom.
-
Wizyta Sówek w Aptece, w której pracuje mama Nikodema. Dzięki Pani Patrycji, mieliśmy okazję poznać na czym polega praca farmaceuty. Zwiedziliśmy każde ważne miejsce w aptece. Pani Patrycja pokazała nam w jaki sposób robi się krem do rąk. Wszystkie dzieci były zaciekawione i z dużą uwagą słuchały. Dziękujemy bardzo mamusi za miłe spotkanie oraz poznanie pracy farmaceuty.
-
05.12. Grupa Króliczki była zaproszona do gospodarstwa rodziców Antka. Dzieci miały okazję zobaczyć duże sprzęty rolnicze. Chętne osoby mogły wejść do traktora. Tata Antka przyniósł pokazać dzieciom małego prosiaczka, który był różnokolorowy. Potem mama Antka zaprosiła nas na słodki poczęstunek. Dzieci miały czas by się wybiegać, pograć w piłkę, pojeździć na rowerkach i nawet pośpiewać. Podsumowaniem było pieczenie kiełbasek z ogniska. To był wspaniały dzień. Dzieci z uśmiechem na twarzy wracały do przedszkola. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i gościnę. Dziękujemy również tacie Mii, który poświecił swój czas i zorganizował transport.
-
Maluszki stroją choinkę w swojej sali.
-
03.12. Grupa Tygryski i Króliki wybrała się do centrum zabaw "Miasteczkolandia" w Grudziądzu. Widać było radość na twarzach dzieci:)
-
28.11. Grupa Króliczki świętowała 4 urodzinki Filipa. Dziekujemy za pyszne cukiereczki, które ucieszyły całą naszą grupę. Wszystkiego najlepszego Filipku:)
-
Smacznie, zdrowo, kolorowo - zbieramy witaminy przed nadejściem zimy. Na wtorkowych zajęciach Biedronki przygotowały koktajl owocowy.
-
Kubusie w świecie wartości... Miłość:)
-
Kangurki na kolejnym spotkaniu w Bibliotece Miejskiej pt.: "Kodowanie na dywanie".
-
W piątek 29 listopada w naszym przedszkolu odbył się Bal Andrzekowy. Były tańce i wiele ciekawych zabaw przy muzyce. Nie obyło się także bez wróżb andrzejkowych i pysznych poczęstunków w salach.
-
28.11. Grupa Króliczki, była z wizytą w cukierni. Dzieci zobaczyły jak wygląda praca cukiernika, z jakich urządzeń korzysta oraz mogły posmakować słodkich kuleczek dekoracyjnych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pyszne kokosowe ciasteczka:) Dziękujemy babci Weroniki za zaproszenie do cukierni.
-
We wtorek grupa Biedronki obchodziła Dzień Pluszowego Misia.
-
Grupa Sowy na zajęciach w Bibliotece Miejskiej - "Kodowanie na dywanie".
-
W środę 27 listopada w ramach integracji z okazji Dnia Życzliwości, dzieci z grup Biedronki i Kubusie wniosły trochę uśmiechu i radości swoim występem w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Łasinie. Bo uśmiech powinien na wszystkich twarzach gościć...:)
-
Kangurki w świecie wartości - Miłość. Zajęcia w Bibliotece Miejskiej.
-
We wtorek 26 listopada, Kubusie zostały profesjonalnie przeszkolone z pierwszej pomocy, przez ratownika medycznego, pana Bartka - Tatę Szymona. Dzieci wiedzą co należy zrobić gdy ktoś zasłabnie, zadławi się, złamie rękę lub się skaleczy. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. Na koniec dostały dyplomy oraz słodkości od naszego gościa. Dziękujęmy bardzo za pouczającą lekcję:)
-
26 listopada we wtorek, w grupie Sówek obchodziliśmy Dzień Pluszowego MIsia.
-
26.11. 2019r. do grupy Króliczków przyszedł wyjątkowy gość. Tata Igora zaprezentował się w roli ratownika medycznego. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak powinna wyglądać pierwsza pomoc, jakie czynności należy wykonać i w jaki sposób należy zakomunikować, że coś się wydarzyło. Tata Igora, wręczył każdemu dziecku dypom za udział w zajęciach oraz słodki upominek. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas. Króliczki zapraszają kolejnych chętnych rodziców:)
-
25 listopada dzieci z grup najmłodszych miały przynieść swoje pluszowe misie. Do przedszkola zawitał specjalny gość - Biały Miś, który przyniósł dzieciom słodkie Misie Lubisie. Dzieci zaśpiewały piosenki oraz wspólnie zatańczyły z Misiem. Odbyły się konkursy oraz zabawy. Został rozstrzygnięty konkurs na "Najbardziej pluszową grupę". Zwycięzcami została grupa Króliczki:) Oczywiście wszystkie dzieci zostały nagrodzone słodkim co nieco. Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w zorganizowaniu tego dnia:).
-
25 listopada dzieci z grup starszych pojechały na wycieczkę do Kina Helios w Grudziądzu na bajkę pt.; "Kraina Lodu II". Przedszkolaki już wiedzą jakie są dalsze losy Elzy, Anny, Olafa i pozostałych bohaterów bajki.
-
Kolejny dzień ciekawych zajęć w grupie Sówki.
-
20 listopada przedszkolaki świętowały Miedzynarodowy Dzień Praw Dziecka, włączając się w akcję UNICEF. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują działania w imieniu swoich rówieśników - tych, których prawa są łamane. I my przeszliśmy dziś ulicami naszego miasta głosząc głośno hasła o naszych prawach.
-
18 listopada wycieczka do Miasteczkolandii grup Jagódki i Pszczółki.
-
Grupa Biedronki na zajęciach w Bibliotece Miejskiej pt: "Kodowanie na dywanie". Zajęcia praktyczne bardzo się dzieciom podobały.
-
Dziś grupa Kubusie kolejny raz uczestniczyła w zajęciach pt: ''Kodowanie na dywanie" w Bibliotece Miejskiej. Dzieci na kolorowych kubeczkach utrwalały sobie zasady kodowania. Ćwiczyły też cierpliwość i zręczność ustawiając kubeczki w wieżę za pomocą gumki recepturki.
-
08.11. Grupa Króliczki świętowała 4 urodzinki Marcelinki:) Dziękujemy za pyszne milky way,które ucieszyły całą grupę:) Wszystkiego najlepszego Marcelinko:)
-
Jesienne stworki-potworki Kubusiów:)
-
Kangurki wesoło bawią się na zajęciach z dogoterapii.
-
14.11. grupę Króliczków odwiedziła mama Mii, która przeczytała nam serię bajek o "Śwince Peppie". Dzieci rozwiązywały zagadki do przeczytanej bajki. Nagrody były bardzo smaczne i słodkie :). Króliczki otrzymały piękne kolorowanki z postaciami z bajki. Dziękujemy mamie Mii za poświęcenie nam swojego czasu. Króliczki zapraszają kolejnych chętnych rodziców :).
-
W ramach programu preorientacji zawodowej Jagódki i Kangurki spotkały się z panami policjantami. Były pytania i prezenty, odblaskowe i słodkie również. Dziękujemy bardzo.
-
Grupa Kangurki - spotkanie z Gryfem.
-
12 listopada grupa Kubusie uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską pt: "Gryf - Legenda o opiekunie ziemi gardejskiej". Pan Mirosław Kowalczyk przybliżył przedszkolakom historię i tajemnice związane z Gryfem. Dziękujemy za lekcję historii.
-
11 listopada obchody Święta Niepodległości.
-
8 listopada nasze przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do hymnu". O godzinie 11:11 pod naszym przedszkolem również zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.
-
Pasowanie na przedszkolaka w grupie Pszczółki.
-
Kangurki przygotowują się do świętowania odzyskania niepodległości przez Polskę. "Piękne są nasze barwy ojczyste...".
-
Kangurki - uroczyste pasowanie na przedszkolaka - starszaka.
-
Dzieci z grupy Tygryski z wizytą w kuchni przedszkolnej.
-
06.11. Grupa Króliczki wybrała się do Biblioteki Miejskiej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach robienia magnesów na lodówkę. Widać było radość, która towarzyszyła dzieciom. Dziękujemy za zaproszenie:)
-
W dniu dzisiejszym, tj. piątek 25 października nasze przedszkole aktywnie dołączyło do zaproponowanej przez MEN akcję "Szkoła pamięta". Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie dziełań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Przedszkolaki udały się we wszystkie historyczne miejsca i cmentarze w naszym mieście. Dzieci wspominały zarówno bliskich, jak i tych którzy zapisali się w historii naszej lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia jak i dokonań. Dzieci chętnie odwiedziły oraz uporządkowały groby osób zasłużonych, odwiedziły lokalne miejsca pamięci i zgłębiały ich historię, zapaliły znicze, uporządkowały groby opuszczone i zaniedbane. Kubusie i Kangurki odwiedziły cmentarz komunalny. Sówki i Biedronki porządkowały plac wokół pomnika "Magdalenka", gdzie spoczywają ofiary II wojny światowej z naszej okolicy.Króliczki i Tygryski zapaliły lampki na cmentarzu przy Kościele. Maluszki zaś na Skwerze Jana Pawła II. To była pouczająca lekcja historii uwrażliwiająca młode pokolenie na potrzebę pielęgnowania miejsc pamięci o bohaterach i tych, którzy już odeszli.
-
Grupa Króliczki oglądala różne rodzaje makaronu, usłyszała historię pochodzenia makaronu oraz co można z niego zrobić. Na zakończenie dzieci zrobiły piękne jeże z wykorzystaniem makaronu oraz tworzyły różne ciekawe konstrukcje.
-
Zajęcia dydaktyczne u Sówek. Dzieci zapoznały się z kolejną, nową głoską E,e.
-
Dzieci z grup Biedronki i Kubusie również uczestniczyły w zajęciach w Bibliotece. Dziecko w świecie wartości.
-
23 października dzieci z najstarszych grup wybrały się do teatru w Grudziądzu. Spektakl pt: "Karczma Diabła"czyli warto być dobrym. Dzieci były zachwycone.
-
18.10 Grupa Króliczki i tTygryski wybrała się do kina Helios w grudziądzu na bajkę "O Yeti!". Radość na twarzach dzieci była bezcenna:)
-
Kangurki rozwijają wyobraźnię, wykorzystując dary jesieni.
-
Oto kilka zdjęć z zajęć dydaktycznych oraz ćwiczeń gimnastycznych. Układanie z kasztanów i żołędzi poznanych liter.
-
Sówki kolejny raz uczestniczyły na zjęciach w Biblliotece Miejskiej. Tematyką zajęć były wartości "Szacunek".
-
Kangurki uczestniczyły w zajęciach, które odbyły się w Bibliotece. "W świecie wartości". Rozmawiały na temat szacunku dla siebie i innych. To były interesujące zajęcia . Dziękujemy bardzo.
-
22.10. Króliczki wybrały się z wizytą do pobliskiej piekarni. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak piekarz wypieka chleb i bułki. Zobaczyły piece do wypieków oraz miały możliwość zadania pytań Panu piekarzowi. Króliczki dowiedziały się również, że w piekarni można kupić pyszne słodkości na drugie śniadanko. Dziękujemy mamie Nadii za zaproszenie i pyszny, słodki poczęstunek:)
-
Dzieci z grupy Tygryski ćwiczą zapinanie kurtek na zamek:)
-
W czwartek 17 października dzieci z grupy Kubusie uczestniczyły w II spotkaniu z cyklu Dyskusyjny Klub Książki w Bibliotece Miejskiej. Dzieci wysłuchały opowiadania pt: "Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka?". Następnie poruszały bardzo ważne tematy dotyczące ochrony naszego środowiska. Segregowały na czas materiały do osobnych pojemników. To była kolejna ważna lekcja dla przedszkolaków.
-
Pszczółki podczas omawiania tematyki związanej z powstawaniem chleba odwiedziły piekarnię, aby na własne oczy zobaczyć jak wytwarza się chleb. Następnie dzieci same bawiły się w piekarnie w przedszkolu tworząc własne pieczywo z masy solnej.
-
Piątkowe ćwiczenia gimnastyczne prowadziła nasza praktykantka p. Marta. Biedronki z ochotą wykonywały wszystkie polecenia wspaniale się przy tym bawiąc. Dziękujemy za wspólną zabawę.
-
Tygryski podczas wypożyczania książeczek w Bibliotece Przedszkolnej.
-
We wtorek 15 października starszaki z naszego przedszkola uczestniczyły w widowisku teatralnym na lodzie "Niezwykłe Przygody Sindbada Żeglarza" na motywach baśni B. Leśmiana w Toruniu. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały barwne widowisko, podziwiały piękne stroje, dekoracje, a przede wszystkim wspaniałą jezdę figurową na lodzie. To widowisko na długo zapadnie w naszej pamięci. Podczas wycieczki nie mogło zabraknąć spaceru po mieście Mikołaja Kopernika, pomiędzy klimatycznymi kamieniczkami.
-
Zabawy i ćwiczenia dotyczące kodowania. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Dziękujemy p. Basi za zaproszenie i super zagadki.
-
10 pażdziernika do grupy Króliczków przyszła Myszka Minnie, która przeczytała nam bajkę o swojej postaci oraz o Mikim. Po przeczytaniu bajki, dzieci wspólnie z Minnie zaśpiewały piosenkę oraz pokolorowały obrazki, które Minnie przyniosła. Na zakończenie wszystkie Króliczki otrzymały słodkie co nieco. Dziękujemy mamie Antosia, która wcieliła się w postać Minnie za kreatywność i pomysłowość. Króliczki zapraszają kolejnych chętnych rodziców.
-
14 października świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci z grup Kubusie i Biedronki przygotowały akademię, podczas której podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola.
-
Miniony tydzień upłynął w grupie Kubusie pod hasłem owocowo -warzywnym. Klasyfikowaliśmy witaminki na owoce i warzywa, nazywaliśmy je, dzieliliśmy ich nazwy na sylaby i głoski. Dzieci próbowały wybranych owoców i warzyw z zasłoniętymi oczyma i wymieniały ich nazwę. Na podsumowanie zrobiliśmy bardzo pyszny koktajl owocowy, który ze smakiem wypiliśmy.
-
W minionym tygodniu dzieci z grup: Kangurki i Kubusie uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską. Podczas zajęć pt. "Kodowanie na dywanie" przedszkolaki "gimnastykowały" głowy.
-
Jesień zagościła w ogródku Króliczków i Tygrysków. W środowe przedpołudnie dzieci posadziły piekne wrzosy. Radość była widoczna na twarzach dzieci.
-
08.10. do grupy Króliczki przyszedł wyjątkowy gość. Tata Antka zaprezentował nam strój wojskowy, pokazał atrybuty żołnierza oraz przedstawił nam musztry i ćwiczenia wojskowe. Na zakończenie dzieci otrzymały flagi biało-czerwone. Króliczki były zachwycone wspaniałą niespodzianką. Dziękujemy i zapraszamy pozostałych rodziców do odwiedzin naszej grupy.
-
Szaszłyki owocowe grupa Tygryski.
-
Podziękowanie państwu A.A.Goryńskim za prezent do naszego przedszkola.
-
Dziś w przedszkolu obchodziliśmy dzień chłopaka. Każdy młody mężczyzna został obdarowany czymś miłym: słodkościami, prezentem, "cudami na patyku" lub orderem. Chłopcy prezentowali swoje zdolności fizyczne lub musieli wykazać się wiedzą na tematy męskie. Były tańce, zabawy i miło spędzony dzień:) Wszystkiego dobrego naszym chłopcom życzymy jeszcze raz:)
-
27 .09. Grupa Króliczki świętowała 4 urodzinki Antosia. Dziękujemy za pyszne milky way, ktore ucieszyły całą naszą grupę:) Wszystkiego najlepszego Antoś:)
-
Kubusie rozpoczęły spotkania z cyklu Dyskusyjny Klub Książki w nowym roku szkolnym. Tym razem uczyły się tworzyć barwne magnesy:)
-
Pracowite Sówki podczas zajęć i zabaw:)
-
Pierwsza wizyta w Bibliotece Miejskiej i samodzielne wypożyczanie książek do domu. Drzewo Przyjaźni Kangurków:)
-
Oto kilka zdjęć z rodzinnej imprezy w przedszkolu Dnia Przedszkolaka I Pieczonego Ziemniaka. Dziękujemy wszystkim naszym przedszkolakom i ich rodzicom za wspólną zabawę, zaangażowanie oraz za to, że jesteście z nami i motywujecie nas do dalszych działań.
-
Spacerujemy i obserwujemy Panią Jesień. A potem odkrywamy nasze ukryte talenty tworząc piękne, jesienne kompozycje:)
- Maluszki z grupy Pszczółki zaklimatyzowały się w nowym środowisku. Świetnie się ze sobą czują i bawią wspólnie:)
- 18.09. Grupa Króliczki świętowała 4 urodzinki Alicji. Dziękujemy za pyszne Misie Lubisie, oraz słodkie cukiereczki. Wszystkiego najlepszego Alicja:)
- W piątek 20 września wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji "Sprzątania świata". Przybyli panowie Policjanci, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas akcji i nie tylko. Zwrócili uwagę na przestrzeganie ustalonych wcześniej zasad, aby zadbać o bezpieczeństwo własne i innych. Przedszkolaki chętnie przeczesywały wyznaczony teren. Maluszki sprzątały teren przedszkolny - plac zabaw. Starsze dzieci zaś teren przylegający do przedszkola, alejkę oraz teren przy jeziorze i amfiteatr. Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków za ich zaangażowanie i postawę propagujacą ochronę środowiska.
- W piątek dzieci z przedszkola świętowaly Dzień Kropki:) wszędzie roiło się od kropek... było wesoło no i oczywiście kolorowo:)
- 12 września grupa Króliczki wybrała się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej. Dzieci mogły zobaczyć liczne zbiory książek oraz miały możliwość wypożyczenia sobie książeczki do domku. Z uśmiechem i śpiewem na ustach wróciliśmy do przedszkola :)
-