• Warsztaty "Kicia Kocia"

• Dziś miało miejsce spotkanie z Moniką Skikiewicz, (znaną dzieciom jako Bajanka) autorką książek z serii ,,Olo i Awa logopedyczna zabawa ".

Nieodłącznym atrybutem Bajanki są uśmiech i energia, którą dzisiaj przekazała dzieciom oraz nauczycielom.

Monika Skikiewicz jest animatorką, która prowadzi warsztaty m.in. wokół takich postaci jak ,,Kicia Kocia". Spotkanie w naszym przedszkolu było niezwykle urozmaicone. Dzieci przeniosły się w świat teatralnego przeżycia, nie zabrakło iluzji czyli czegoś niezwykłego i magicznego.

Dzieci pobudziły swoją wyobraźnię poprzez eksperymenty chemiczne. Przedszkolaki oraz panie miały możliwość gry na "bum bum dzwonkach", a nutami są Nunuś, Adelka, Julianek, Pacek i Kicia Kocia. Nie zabrakło uroczych niespodzianek m.in. zdjęć w pokoiku ,,Kici Koci". Każdy uczestnik otrzymał stempelek oraz dyplomik uczestnictwa. Co najważniejsze, przedszkolaki dostały książeczki z imiennym podpisem i sentencją.

Dzisiejsze spotkanie przepełnione było porcją szczęścia oraz pięknymi wartościami takimi jak ,,dobro zawsze zwycięża". Dziękujemy za promowanie czytelnictwa poprzez zabawę. Dzieci były zadowolone, zasłuchane i zaciekawione. Drzwi naszego przedszkola są dla Bajanki zawsze otwarte! Zapraszamy następnym razem!

#Bajanka #MediaRodzina #KiciaKocia

• "Chroń się przed kleszczami"

• Nasze przedszkolaki wzięły udział w projekcie "Chroń się przed kleszczami wszelkimi sposobami". Dzieci dowiedziały się czym są kleszcze, gdzie występują oraz jakie stosować środki ochrony przed kleszczami. Wiedzą w jakich miejscach najbardziej lubią " się chować", a także zdają sobie sprawę, jakie zagrożenia niesie za sobą ukąszenie kleszcza.

Pamiętajmy: "Jeżeli chcemy z czymś walczyć, musimy najpierw dobrze to poznać".

• Dzień Życzliwości 😄

• ,,Im bardziej jesteśmy życzliwi,

tym bardziej jesteśmy szczęśliwi"

Dzień Życzliwości w przedszkolu oraz wizyta starszaków w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Łasinie.

• Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

• MAŁY CZŁOWIEK DUŻA SPRAWA,
            MAŁY CZŁOWIEK MA SWE PRAWA.

20 listopada przedszkolaki poprzez udział w różnych zabawach kształciły świadomość posiadania własnych praw.
            Dzieci poznały swoje prawa i obowiązki. Nauczyły się dostrzegać odmienność innych. Wiedzą, że na świecie są państwa, w których prawa dzieci są łamane oraz osoby, do których mogą zwracać się o pomoc, gdy doznają krzywdy.
            #Unicef
            #KomitetOchronyPrawDziecka
            #RzecznikPrawDziecka

• Narodowe Święto Niepodległości

• Dzisiaj miały miejsce obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszym przedszkolu.

Świętowanie 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozpoczęliśmy o godz. 11.11, poprzez odśpiewanie hymnu, włączając się już po raz kolejny do akcji #szkoladohymnu.

• Wycieczka do "Dyniowego Zakątku" 🎃

• Dzieci z grup "Biedronki", "Kangurki", "Króliczki", "Pszczółki" i "Sówki" wybrały się na wycieczkę do Dyniowego Zakątku.

Przedszkolaki miały okazję podziwiać piękno polskiej jesieni, w różnych jej odsłonach. Dzieci podczas pobytu w Dyniowym Zakątku dekorowały swoje dynie. Z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola.

#DyniowyZakątek #uOgrodnika

• "Dzieci uczą rodziców - lekcja 2"

• Nasze przedszkole bierze udział już w 5 edycji akcji "dzieci uczą rodziców".

Na ostatniej lekcji o tematyce "niezwykła podróż", dzieci podróżowały palcem po wszystkich kontynentach.

Po zakończonej lekcji wykonały zadania oraz opowiadały co im utkwiło w pamięci, gdzie wybiorą się w przyszłości.

Był to miło spędzony czas "w podróży..."

#FundacjaDzieciUcząRodziców #DzieciUcząRodziców #NiezwykłaPodróż

• 725 lat miasta Łasin 🏙️

• Z okazji 725 - lecia miasta Łasina Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w tym wyjątkowym wydarzeniu. Podczas spacerów na terenie swojej małej Ojczyzny, odwiedzały najważniejsze miejsca kultu, pamięci, służb i kultury, poznając ich historię. Stworzyły piękne prace plastyczne najważniejszych miejsc na terenie miasta, które można podziwiać na banerze zawieszonym na terenie przedszkola.

Aktywnie uczestniczyły w grze terenowej, składały wielkoformatowe puzzle, rozwiązywały zagadki, kodowały. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę, miło spędziły czas i świetnie się przy tym bawiły.

KOCHAMY NASZ ŁASIN :)