• Pomoc dla Ukrainy

• Dziś z naszego Przedszkola ruszyła pierwsza pomoc dla Ukrainy.

Zostaną dostarczone m.in. lekarstwa oraz środki opatrunkowe, żywność, pampersy, kosmetyki, ubrania oraz koce.

Dziękujemy wszystkim za okazane serce i prosimy o dalsze wsparcie. Razem możemy więcej! <3

• POMOC DLA UKRAINY

• „Nie wystarczy dawać temu, kto prosi, trzeba dawać temu, kto potrzebuje"

- Charles de Foucauld.

Drodzy Rodzice i Goście Naszego Przedszkola,

zawsze mogliśmy liczyć na Waszą pomoc. I tym razem prosimy o Wasze wsparcie w zbiórce niezbędnych rzeczy dla rodzin potrzebujących
            z Ukrainy.

Od poniedziałku w przedszkolu będziemy zbierać najpotrzebniejsze rzeczy: koce, śpiwory, ubrania dla dorosłych i dzieci, nową bieliznę, kosmetyki do mycia, pampersy, ręczniki papierowe, podpaski, pasty do zębów, szczoteczki, żywność do szybkiego gotowania, mleko modyfikowane dla dzieci, zabawki, konserwy, wody butelkowane, środki opatrunkowe, lekarstwa, środki antyseptyczne.

Z góry dziękujemy za pomoc i okazane serce!

Bądźmy solidarni w tych trudnych chwilach
            z naszymi braćmi...

• Europejski Dzień Numeru Alarmowego

• 15.02.2022 r.

W Naszym Przedszkolu odbył się Europejski Dzień Numeru Alarmowego, który jest obchodzony 10 lutego.

Z tej okazji gościliśmy ratowników medycznych. Dzieci dowiedziały się jak należy wykonać pierwszą pomoc oraz gdzie należy się zgłosić, gdy coś się dzieje.

Chętne osoby mogły zaprezentować poznane umiejętności.

Bardzo dziękujemy naszym Gościom za przybycie do Przedszkola i przekazanie nam cennych informacji :)

• JAK CZYTAĆ Z DZIECKIEM

• "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" - Wisława Szymborska

Drodzy Rodzice oraz Opiekunowie naszych Przedszkolaków,

ruszyłą akcja "Supermoc książek w domu". Zachęcamy wszystkich do włączenia się w propagowanie wspólnego czytania dzieciom książek - od pierwszego roku ich życia.

Na stronie  www.fpc.org.pl/wdomu dostępne są nieodpłatne materiały do pobrania, które w prosty sposób nauczą, jak zacząć czytać dziecku, na co zwrócić uwagę i kogo prosić o ewentualną radę.

"Supermoc książek w domu” to część szeroko zakrojonego projektu proczytelniczego, który wystartował w Światowy Dzień Książki w 2021 roku publikacją „Supermoc książek. Poradnik upowszechniania czytania”.

To dzięki wspólnej inicjatywie Fundacji Powszechnego Czytania, Polskiej Izby Książki, Fundacji Olgi Tokarczuk, KBF – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i Wrocławskiego Domu Literatury, operatora programu Wrocław Miasto Literatury UNESCO.

Cenne wskazówki:

Jakie korzyści osiągają dzieci, którym rodzice czytają?

Szybciej uczą się mówić, a później czytać i pisać, gdyż czytanie to doskonała metoda rozwijania języka.
            Potrafią łatwiej budować  relacje z innymi ludźmi. Między czytającym dorosłym, a słuchającym go dzieckiem tworzy się więź, która procentuje w przyszłości.
            Łatwiej opanowują zdolność krytycznego myślenia, gdyż czytanie stymuluje mózg i pozwala tworzyć nowe połączenia neuronalne.

Kilka faktów na temat czytania dzieciom.

Czy wiesz że:
            100% o tyle słów więcej od swoich rówieśników znają dzieci, którym rodzice regularnie czytają książki.
            60% o tyle obniża się poziom stresu u dzieci już po pierwszych 6 minutach czytania.
            20 minut codziennej lektury wystarczy by uczeń przyswoił sobie 1,8 mln nowych słów w ciągu roku i osiągnął wynik na poziomie 90 centyla na egzaminach.

Zapraszamy do pobierania!

#ZnajdźCzasNaCzytanie #FundacjaPowszechnegoCzytania #akcjaczytanie #supermocksiążekwdomu #MocCzytania #czytaniejestfajne

Wspierajmy nasze Dzieci :)

• GŁOSUJEMY NA ABI - "PUPILA ROKU"

• Szanowni Państwo - Drodzy Rodzice i Goście,

gorąco zachęcamy do oddawania głosów na naszą Abi w plebiscycie Gazety Pomorskiej "Pupil Roku".

"Niepowtarzalna, jedyna, kochana , dzięki niej pojawia się uśmiech na twarzy każdego dziecka" - tak można określić tego wspaniałego psiaka w kilku słowach.

Wszystkie dzieci ją znają. Spotykają się z nią w każdy czwartek, by razem spędzić miło czas. Otrzymują od niej ciepło i wsparcie.

Teraz to Abi potrzebuje wsparcia poprzez oddanie głosu. Pomóżmy jej w tym razem !

LINK DO ODDANIA GŁOSU - kliknij!